Klokani tradičně patří k horní polovině tabulky. Nejinak je tomu i v letošním ročníku, byť v něm střídají lepší chvíle s těmi horšími. Na začátku sezony například Pražané dokázali doma nečekaně zdolat úřadující vicemistry z Vítkovic, zároveň ale doma padli s Libercem 4:8 a body ztratili i na Chodově. Pikantní informací ze statistik je, že Bohemians mají aktuálně nejhorší přesilovku v Superlize.

Svou produktivitu však zakládají zelenobílí jako již tradičně na výkonech Filipa Formana, který je aktuálně lídrem kanadského bodování soutěže. Ke čtrnácti brankám totiž ještě přidal 24 asistencí a je tak nejlepším nahrávačem celé soutěže. Přece jenom ještě více branek zatím v týmu Michala Jedličky nasbíral Karel Petrák, který se dokázal v tomto ročníku prosadit hned devatenáctkrát a je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Vzájemné zápasy mezi Bohemians a Českou Lípou jsou zatím v Superlize naprosto jednoznačné. Drtivá většina z nich skončila vysokou výhrou Pražanů, Českolipští uspěli akorát letos v srpnu, kdy v Poháru českého florbalu zvítězili 8:4. Pro tým Davida Derky tak je podstatné výkonem navázat na předchozí vzájemný duel, který pro sebe hráči Bohemians rozhodli až v poslední pasáži hry.

Českolipští sice o víkendu přerušili v domácím souboji s Pardubicemi sérii porážek, dva body za výhru 9:8 po prodloužení ale vzhledem k průběhu zápasu jsou spíše ztrátou. Po výhře Otrokovic nad Ostravou tak zůstávají Severočeši na předposledním místě tabulky s tím, že mají před sebou těžký los. Po zápase s Bohemians se totiž poměří proti Střešovicím, Vítkovicím a do reprezentační přestávky ještě stihnou zápas s Ostravou.

„Na zápas se těšíme. Samozřejmě, Bohemians je těžkým soupeřem, pro Českou Lípu ne moc oblíbeným. V poháru jsme je však dokázali porazit a také v tom prvním duelu jsme s nimi hráli vyrovnaný zápas, kdy rozhodly naše fauly. Pražané dali v přesilovkách čtyři góly a to utkání rozhodli de facto v těchto situacích,“ uvedl před utkáním trenér David Derka.

Souboj s Klokany se hraje v neděli 14. listopadu od 18:00 a náš tým potřebuje vaši pomoc více než kdy předtím. Přijďte proto muže podpořit v bitvě o další důležité body!

Srovnání soupeřů Česká Lípa - Bohemians:

Pozice v tabulce: 13. - 6.
Výhry: 3 - 8
Vstřelené branky:  70 - 72
Obdržené branky: 110 - 58
Úspěšnost přesilovek: 37.50% (9.) - 27.03% (14.)
Úspěšnost oslabení: 38.89% (13.) - 75.00% (3.)
Trestných minut: 98 - 34
Střely na branku: 330 - 329
Průměrný počet diváků: 177 - 173