Otrokovice dosud dokázaly po loňském překvapivém postupu do předkola play-off zatím zvítězit jen jednou. To když v samotném závěru pro sebe rozhodly bitvu s Karlovými Vary. Další dva bodíky získaly za porážky s Ostravou či Libercem, nicméně s pozicí v tabulce rozhodně nemůže být na Zlínsku spokojenost. Už na dvanácté Pardubice totiž Panteři ztrácí pět bodů.

Otrokovický celek má ve svém středu celou řadu slovenských reprezentantů, kteří se představili na nedávném světovém šampionátu ve Švýcarsku. Za nejproduktivnějším Františkem Vykopalem (10+5) jsou právě Slováci Ronald Gašparík, Peter Nehila, Jakub Grich či Martin Grlický. Pantery v letošním ročníku soutěže velmi výrazně trápí přesilovky, kde jsou vůbec nejhorším týmem celé soutěže. Dokázali jich využít pouze necelých patnáct procent.

Vzájemné zápasy mezi Českou Lípou a Otrokovice končí v poslední době naprosto jasně ve prospěch Severočechů. Ti dokázali svého tradičního soupeře porazit už pětkrát v řadě, přičemž poslední bod vydolovaly Otrokovice v únoru roku 2020 za porážku 3:4 po prodloužení. V poslední sezoně sice Česká Lípa skončila těsně za Pantery, ale oba dva vzájemné zápasy dokázala vyhrát.

Do důležitého utkání půjdou florbalisté České Lípy po solidních výkonech s dvěma celky z naprosté špičky tabulky. Po čtyřech prohrách v řadě s vesměs silnými soupeři však budou chtít svěřenci kouče Davida Derky konečně zabodovat. V tabulce zatím patří Severočechům deváté místo a případné úspěchy s Otrokovicemi či Královskými Vinohrady by mohly zajistit klid do dalšího průběhu sezony.

Zápas začíná v 17:00 a jeho součástí bude tradiční jackpot Českolipská trefa, v němž je od minulých zápasů už výrazně přes 1500 korun! Neváhejte proto a přijďte podpořit náš tým v bitvě o důležité superligové body. Utkání budou řídit sudí Michal Prouza a Petr Rogowski.