Málokdo tak mohl tušit, že příčinou této nebývalé kakofonie zvuků je první ročník soutěže DUO-X BOJ 2020. Pouze 32 jistě natěšených párů tvořených dětmi českolipské přípravky s jejich vybraným souputníky tak vědělo, odkud vítr fouká. Každý z dětí si na toto zápolení mohl přivést jednoho spoluaktéra těchto nemilosrdných a ultimátních her. Někdo zvolil svaly napumpovaného tatínka, někdo vsadil na lišácké mazáctví své maminky, ale byli i výjimky, kdy se proháněl po palubovce hbitý dědeček či starší sourozenec. V jakých disciplínách se vlastně soutěžilo? Věru byly to tuze náročné a těžké disciplíny. Posuďte samy:

1) Skok do dálky z místa - zahřívací test, který hned na začátku ukázal ambice a pružně-ocelové nohy některých účastníků.
2) Fotbalové penalty - kopané ve vzájemných mini zápasech proti sobě - dost krutý (a někdy taky poslední) způsob, jak poznat rodiče spoluhráče svého syna či dcery tváří v tvář.
3) Tref bránu - prázdnou ale příliš malou a příliš daleko, jak konstatovali mnozí.
4) Ninja postoj - nejen góly a nejrychlejšími časy má vynikat správný sportovec, důležitý je i vyrovnaný duch v těle - Grrrrr!
5) Šipky - ještě, že hroty nebyly tak ostré, jistě by všechny házecí atributy této soutěže skončily v zadnici pořadatelů.
6) Logik - nejen góly, nejrychlejšími časy a vyrovnaným duchem má vynikat správný sportovec, důležitý je i bystrý úsudek (a pořádná porce štěstí!)
7) Házenkářské sedmičky - ještě teď jistě někomu píská v uchu, když mu míč letící rychlostí naštvaného čmeláka, proletěl těsně okolo hlavy.
8) Top ten bazén - ne, ne, ne, ani poslední disciplína nepřinesla žádný relaxační odpočinek, jak by se dalo podle názvu předpokládat.

A jak to vše nakonec dopadlo? No někdo vyhrál, někdo byl druhý ale vítězem byl vlastně úplně každý, protože všichni za pět hodin společného sportování vyplavili několik hektolitrů potu, slz a endorfínu a to společně se svými ratolestmi.  A já tím pevně doufám, že se brzy uvidíme zas ve stejně hojném počtu na další podobné akci. Díky všem!