Už úvodní minuty utkání představovaly velký boj, v němž se šance na obou stranách rodily spíše pomálu. Přece jenom složitější situace musel před svou brankou řešit Šantora, ale jako první udeřili domácí. Vnuk v 17. minutě naznačil střelu, ale přesnou přihrávkou našel před brankou hůl Milana Bíny, který usměrnil míček za Dvořáka. Když navíc za necelou minutu zakončil rychlý úprk po levé straně Strachota, dostali se Pražané již do dvoubrankového náskoku.

Skóre bylo vzhledem k obrázku hry pro Českou Lípu kruté. Hned od první minuty druhé části se proto chopila taktovky a výsledek zaslouženě dorovnala. Ve 27. minutě napřáhl z pravé straně k nenápadné střele Jireček a odčaroval dlouhou neprůstřelnost domácího brankáře Šantory. Ten byl opět velkou oporou svého týmu a držel českolipské střelce na uzdě. Pěknou ranou ho sice v polovině utkání překonal Hřebřina, ale skóre 2:2 následně vydrželo až do poslední minuty.

To i přesto, že si hosté v závěrečné dvacetiminutovce vytvářeli před domácí brankou tlak a měli mnoho šancí k rozhodnutí. Nejlepší českolipský střelec Krajcigr však dvakrát pohrdl téměř prázdnou brankou, a tak přišel trest. Z nenápadné akce totiž Bína uvolnil Strachotu, jehož rána téměř z nulového úhlu zapadla o tyč do Dvořákovy klece.

Téměř ztracený zápas však Severočeši nakonec v divokém závěru zachránili. Po oddechovém čase nastřelil v posledních sekundách míček dopředu Slaný a jeden z vinohradských florbalistů zahrál vysokou holí. Nařízenou standardní situaci pak právě sám zkušený obránce bleskově rozehrál na Štěrbu, který trefil přesně pod víko. Časomíra v tu chvíli ukazovala čas 59:59.

V prodloužení tři na tři dokázala Česká Lípa svůj velký comeback dotáhnout. Slaný vyslal dlouhou přihrávku na Pluhaře, který zvládl souboj jeden na jednoho a přesnou ranou do šibenice rozhodl zápas. Svěřenci trenéra Davida Derky tak ukončili sérii pěti porážek v řadě a poprvé v superligové historii dokázali v Rieger aréně zvítězit. Už v neděli na ně ale čeká těžký souboj na půdě Vítkovic.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:4pp (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1)
Branky: 17. Bína, 18. a 60. Strachota – 27. Jireček, 30. Hřebřina, 60. Štěrba, 61. Pluhař.
Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Střely na branku: 16:20. Hráno bez diváků.