MLADŠÍ ŽÁCI

V kategorii B12 (tedy děti narozené po 1.1.2007) se představili hráči FBC z ročníků 2007 a 2008 doplnění o na výjimku startujícího brankáře Vojtu Beránka (2006). Vynucený zásah do sestavy, kdy českolipskou jedničku mezi tyčemi Šimona Zárubu smolně skolila angína pouhý den (!) před odjezdem, nakonec umožnila oběma gólmanům starších žáků (Beránek a Horváth) odchytat všechny zápasy za jeden z českolipských týmů. Tuto porci zvládli výborně a byli oporami.

Mladší žáci startovali až na Šimona v plné sestavě, a trenéři tak doufali v úspěšný turnaj s co nejvíce zápasy. Mezinárodní konfrontaci nelze pochopitelně utkáními v Liberecké lize mladších žáků nahradit. Nejen šance nabrat herní zkušenost, ale i zážitek postavit se opravdovému Vikingovi z masa a kostí děti pohltil. Každý zápas byl tak pro tým speciální motivací a nutno podotknout, že hráči k přípravě i průběhu všech utkání přistoupili vzorně. Tým naznačil své možnosti už ve skupině, kde agresivním forčekingem a pohybem trápil jednoho soupeře za druhým. Nejen výhra v základní části bez porážky ale i reálná převaha v utkáních jej navíc psychicky nakopla i do bojů v play-off Elity A.

Tam jsme sehráli na úvod nervy drásající utkání proti doposud suverénnímu norskému soupeři, abychom následně ve čtvrtfinále smetli z palubovky jiný český tým se slavným T na hrudi – Tatran Střešovice. Následný semifinálový duel byl vrcholem našeho účinkování. Silný švédský sok byl sice prvním protivníkem, který naše borce zatlačil, ale postupem času hru vyrovnali a dvakrát šli i v utkání do vedení. O vítězství přišli až v závěru, kdy nejprve dvě minuty před koncem nenápadná střela prošla do naší sítě, aby v dovednostní soutěži, nájezdech, kde naše úvodní branka nebyla sporně uznána, soupeř ukázal o něco lepší nervy a 2:1 v nich uspěl. Ani to ale našim klukům a statečné holce nevzalo poctu být součástí závěrečného ceremoniálu a v konkurenci 60 týmů ze sedmi zemí převzít bronzové medaile a pohár. Sladká to odměna za dlouhou jízdu turnajem, která překryla semifinálové slzy. Vše jsme pak spláchli v bazénu, vyřídili nutné nákupy (odvážní brali i surströmming!) a naložili se společně se strži, co nás v čele s Radkem Studeným nejednou parádně podpořili, do busu směr zpět domov.

Závěrem zbývá poděkovat rodičům Lee Kafkové, Mílovi Šindelářovi, Sašovi Ornstovi, bez nichž by to na místě nešlo, a také CL kotli u video onlinů. I když ne vždy mohl kvalitně sledovat zápasy, byl na dálku s námi a překvapil nás i v Lípě po příjezdu.

Sestava mladších žáků: Beránek, Doňar, Kalvach, Steinz, Šindelář, Piškula, Motejzík, Kafka, Semelka, Pavlovič, Švajcrová, Ornst, Martinec, Halabalík

Trenéři: Štěpán Motejzík, Marek Semelka

Výsledky: 8:0 Lindås Rasta IBK (SWE), 4:0 Sarpsborg Sharks (NOR), 22:0 Malmö FBC (SWE), 3:3 Lindome IBK (SWE), 4:3 Braås GoIF (SWE), 5:2 GIF Fighters/Gjellerasen IF (NOR), 7:1 Tatran Střešovice (CZE), 2:3 p.n. Karra (SWE).

STARŠÍ ŽÁCI

Starší žáci se zúčastnili letošního ročníku GOTHIA CUP 2020 v kombinované sestavě s dámskou složkou a zástupcem dorostenců z našeho klubu. Tým odehrál jedno přípravné utkání s favoritem turnaje a pět turnajových utkání v tomto složení: Horváth, Drahoš, Šimek, Šulc, Cobl, Tejnor, Buček, Ulman, Flekl, Hudík, Moravík, Mazurová, Šorfová, Haklová.

Gólman V. Beránek nakonec odehrál všechna utkání za úspěšnou kategorii mladších žáků. V přípravném utkání se bohužel zranila opora první obrany Š. Haklová a do turnaje již hráčsky nezasáhla. Smyslem účasti na turnaji je srovnání s mezinárodním florbalem, týmově a kamarádsky prožít chvíle, které jen tak nelze prožít, včetně důležitých trenérských porad.

Losování turnaje nám přisoudilo v 1. skupině soupeře naší úrovně podobné a rozmístění hal s dobrým dojezdem do 20 minut i s utkáním v hlavní hale turnaje. Pokud jde o herní vyhodnocení, až na jedno výsledkově rozdílnější utkání lze označit všechny zápasy za vyrovnané a o výsledcích rozhodovaly drobnosti a nutné štěstíčko, kterého jsme si bohužel přibalili do Göteborgu méně než soupeři.

Gólmansky držel tým nad vodou M. Horváth. Jako každý rok jsme se přesvědčili, že hráčská motivace dát gól, vyhrát souboj, být v rychlém pohybu je u severských týmů na vyšší úrovni, na čemž je nutné dále pracovat. Naopak, ostatní můžeme vyučovat např. v činnosti s hokejkou a týmovým pojetím hry.

Mimo zápasový režim tým navštívil bazén, viděl množství zvláštních druhů psů, večerní a ranní svítící Göteborg, odehrál utkání ve fotbálku a zažil nějaké to nákupní šílenství florbalových hokejek a stylových doplňků, bez kterých rozhodně nešlo hrát.

Výsledky: 2:3 CL98IC1 (SWE), 2:4 Warberg IBF (SWE), 3:6 Tunet IBK (NOR), 1:7 IBK Höllviken (SWE), 2:3 Jönköpings IK Ungdom (SWE).

Trenér: Radek Studený