Herně to však v podání České Lípy skřípalo. V první třetině byli domácí jasně lepším týmem, což dokázali zúročit dvakrát ve dvoubrankový náskok. Opět přitom úřadoval nezastavitelný Michal Klápa, který potvrdil pověst nejlepšího hráče série a Dvořáka překonal v přesilovce i pohotovou dorážkou zblízka. Jenže na dvoubrankové vedení soupeře dokázali hosté vždy rychle odpovědět. Nejprve krásnou střelou Štěrby a poté po pěkné akci Tichého pohotovou dorážkou Pešky.

Jen málokdo tušil, že si Karlovarští vystříleli prach už po šestnácti minutách hry. Z extrémně opatrného florbalu druhé třetiny nakonec vzešla pouze jediná branka. Rychlou přihrávku Štěrby před brankoviště zužitkoval po svižné kličce Peška do bekhendu a do šaten se tak šlo za stavu 3:3.

Bylo jasné, že ani ve třetí třetině se obrázek hry příliš měnit nebude. Dlouhé minuty byli oba brankáři prakticky bez práce a čekalo se na rozhodující zásah. Ten nakonec přišel z hole Dana Štěrby. Českolipský univerzál dostal podruhé v zápase trochu více místa u levého mantinelu a svou střelu poslal pod břevno Váradiho branky snad ještě lépe než za stavu 0:2.

Závěr utkání ovšem Českolipští odehráli hodně ustrašeně. Příliš jim nepomohlo ani vyloučení Jirsy, během nějž rozpoutali domácí před Dvořákem obrovský nápor, ale vynikající českolipský brankář vyrovnání nepovolil. V závěrečném pokusu o nápor navíc svěřenci trenéra Mandlera odvolali gólmana, což dokázal potrestat nejprve Krajcigr a po něm také Vavruška. Nesmírně cenné vítězství 6:3 tak znamená vyrovnání stavu série na 2:2 a také fakt, že se rozhodnout bude muset minimálně v šesti zápasech.

Českolipští byli poprvé v této sérii šťastnějším týmem a těšit je může mimo výborného Dvořákova výkonu i fakt, že ze šestnácti střel na bránu dokázali skórovat celkem šestkrát. Úterní zápas v České Lípě začne v 17:15. Šestý duel se odehraje ve čtvrtek v Karlových Varech a případné sedmé utkání v neděli v České Lípě.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 3:6 (3:2, 0:1, 0:3)
5. Tyl, 9. a 16. Klápa – 14. Štěrba, 17. a 28. Peška, 50. Štěrba, 60. Krajcigr, 60. Vavruška.
Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 18:16. Diváci: 290. Stav série: 2:2.