Tým doplněný o nadějné dorostence vstupoval do utkání s cílem kvalitně bránit, hrát s míčkem a zakončovat z brejkových akcí. Úvod utkání byl opatrný z obou stran, ani hráči Liberce nechtěli udělat zbytečnou chybu a pustit domácí do vedení.

Jak už je u derby zvykem čas od času se na hřišti zajiskří a nehraje se v rukavičkách. Tyto herní situace v první třetině nesvědčily zejména našim mladším hráčům, kteří se přestali soustředit na svou hru a začala se objevovat okénka v do té doby kvalitně pracující obraně. Liberečtí hráči mají technickou kvalitu na to, aby tato okénka dokázali využít a nekompromisně potrestat naše chyby. Po první třetině tak svítilo na tabuli skóre 1:5.

Do druhé třetiny kluci vstoupili s odhodláním překlopit skóre na svou stranu. Zlepšila se koncentrace, hra s míčkem i přechod na útočnou polovinu. Hráči Liberce však kontrolovali hru a nepouštěli naše kluky do vyložených šancí. Ve druhé polovině druhé třetiny se nám podařilo v určitých fázích soupeře přehrát, vstřelit dvě branky a korigovat lehce skóre utkání.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s pozměněnou sestavou, kluci se snažili hrát s míčkem, tlačit se do zakončení a zjednodušit hru na soupeřově polovině. Soupeř ale kompaktně bránil a nedovolil našim hráčům zakončovat z předbrankového prostoru. Kontroloval hru a po přečísleních se dostával do zakončení. Postupně navýšil skóre na konečných 13:3 ve svůj prospěch.

Utkání nám ukázalo, že v řadě aspektů hry máme značné rezervy, na kterých musíme rychle v tréninku zapracovat. Pozitivem však je, že naši mladší hráči rychle sbírají zkušenost a nebojí se na sebe vzít zodpovědnost za výsledek utkání.