Přesto vstup do čtvrtečního souboje na půdě Chomutova vyšel svěřencům trenérky Lenky Bartošové skvěle. Po dvou trefách Ondřeje Kopiče vedli v polovině čtvrté minuty už 2:0, pak ale až do konce druhé třetiny zcela přepustili hřiště soupeři. Ten především zásluhou většího důrazu a lepší koncovky vedl po čtyřiceti minutách hry už 11:4. Výsledek pak v závěrečné dvacetiminutovce alespoň kosmeticky upravili Kopič se Stárkem, přesto však nečekaně jasnou porážku 8:12 neodvrátili.

„Rychlé vedení 2:0 nám v tomto utkání nepomohlo, ba naopak jsme přestali hrát. Chomutov vyhrával souboje jeden na jednoho a chtěl získat každý míč. Navíc se soupeři dařilo trestat každou naši ztrátu. Ve druhé třetině jsme se navíc nesmyslně nechali čtyřikrát vyloučit a soupeř odskočil až o sedm branek. Třetí třetina nám však vyšla nejlépe. Hráli jsme na balonu a navíc velmi jednoduše. Párkrát jsme si navíc pomohli nahrávkou za chomutovskou obranu a Tonda to proměňoval. Škoda, že jsme takhle nehráli celý zápas,“ hodnotila utkání Lenka Bartošová.

V nedělním utkání by se případný bodový zisk rovnal velkému překvapení. Proti juniorskému výběru Mladé Boleslavi, který patří k nejlepším v republice, však Českolipští předvedli sympatický a bojovný výkon. Za stavu 0:4 navíc utkání zdramatizovali trefami Kopiče a Horáka, ale hosté žádné další komplikace nepřipustili. V závěrečné třetině totiž zkompletoval třemi góly v řadě hattrick Ondřej Pužman a rozhodl o výhře Středočechů 7:2.

„Jediné co mohu našemu týmu vytknout je to, že nedáváme góly. Proti Chomutovu bylo dnes v některých věcech vidět velké zlepšení, takže je vidět, že jsme na dobré cestě. Věřím, že se budeme dále zlepšovat,“ uvedla tentokrát trenérka českolipského výběru. Ten nastoupí k dalším soubojům už příští víkend. V sobotu vyzve na soupeřově palubovce Liberec, v neděli pak poměří síly v domácím utkání s Chomutovem. Do extraligy juniorů postoupí vítěz skupiny, druhý celek tabulky musí do vyřazovací fáze.

Florbal Chomutov – FBC Česká Lípa 12:8 (5:3, 6:1, 1:4)
Branky:
6. , 9. a 40. Martin, 7. Jeníček, 12. a 36. Kubík, 15. Vršata, 31. Nekuda, 34. Manas, 39. Ibl, 40. Kordulík, 50. Martinovský – 3., 4., 32., 45. a 58. Kopič, 19. Ladislav Pekárek, 52. a 55. Stárek.

FBC Česká Lípa – Předvýběr.CZ Florbal MB 2:7 (0:2, 2:3, 0:2)
Branky:
33. Kopič, 38. Horák - 10. Zoufalý, 12. a 30. Červinka, 32. Korych, 40., 45. a 57. Pužman.