V prvním utkání se svěřenci trenérů Lenky Bartošové a Marka Dzieržy vypravili na půdu Mladé Boleslavi, kde je čekal velmi těžký soupeř. Českolipským v tomto utkání chyběla trojice Ondřej Kopič, Antonín Stárek a Albert Kouba, kteří figurovali v sestavě prakticky souběžně hraného duelu A týmu proti Ostravě. Jednoznačný vítěz skupiny si v pohodě zastřílel a po vítězství 20:4 si upevnil první pozici tabulky a tím pádem i přímý postup do extraligy.

V neděli se téměř stejná českolipská sestava postavila do cesty krajskému rivalovi z Liberce. Navzdory prohrané první třetině si však domácí díky povedené závěrečné dvacetiminutovce připsali další body do tabulky po vítězství 10:8. Hattrickem se blýskli zejména Ladislav Pekárek s Oliverem Brodským a dá se očekávat, že oba budou v blízké době dostávat příležitosti i v mužském A týmu.

Velmi příjemná zpráva po úspěšném juniorském víkendu navíc přilétla hned v pondělí. Českolipský gólman Daniel Jukl totiž obdržel pozvánku do mládežnické reprezentace České republiky na blížící se turnaj Euro Floorball Tour v Plzni. Danovi moc gratulujeme a přejeme další úspěchy.

Komentář trenérky Lenky Bartošové: „Je to těžké. Máme málo juniorů, takže musíme sestavu doplňovat dorostenci nebo juniory, kteří hrají za Áčko. Na druhou stranu je to pro všechny neskutečná škola a dorostenci nasávají atmosféru těžkých zápasů. Já osobně si z výsledků nic nedělám. Ba naopak. Vidíme, kde máme nedostatky a trenéři s tím pak mohou v juniorech i v dorostu dál pracovat. Navíc se nám podařilo dva zápasy vyhrát, což je super. Kluci si aspoň mohou říci, že to jde a do dalších zápasů v první lize půjdou v lépe nastavených hlavách. Rozdíl mezi první a druhou ligou je každopádně obrovský. Ať už v rychlosti, nebo v soubojích nebo ve vyzrálosti hráčů. Proto je dobře, že to hrajeme. Tyhle zápasy mohou našim mladíkům posloužit jako dobrá příprava na Áčko, i když to není pořád zcela srovnatelné. Muži už zase hrají více takticky, což je něco úplně jiného, ale určitě jim tato zkušenost pomohla.“

Mladá Boleslav – Česká Lípa 20:4 (4:0, 8:1, 8:3)
Branky České Lípy: Brodský 2, Flekl, Pešír.

Česká Lípa – Liberec 10:8 (4:5, 1:0, 5:3)
Branky České Lípy:
Pekárek 3, Brodský 3, Petříček 2, Kocourek, Tejnor.

Konečná tabulka skupiny B:

1. Mladá Boleslav 18
2. Liberec 9
3. Česká Lípa 6
4. Chomutov 3

Ostatní duely skupiny B

Chomutov – Mladá Boleslav 5:11
Liberec – Chomutov 12:5