První třetinu zvládli lépe svěřenci trenérky Lenky Bartošové, když se díky přesným zásahům Stárka, Kopiče a Hudíka ujali vedení 3:2. To pak dokázali hájit i po většinu druhé třetiny. Na vyrovnání Sedláčka odpověděl svým druhým gólem v utkání Stárek. Poslední slovo však v prostřední části hry přece jenom řekl Liberec. Faul Petráka přece jenom potrestal v závěru jinak nepříliš povedené přesilovky Filip Smutný a dorovnal skóre.

Poslední dvacetiminutovka se už nesla v duchu kdo s koho. Na gól domácího Macháče sice odpověděl velmi dobře hrající Pekárek, ale jinak hosté doplatili na nedisciplinovanost, když další přesilovku při vyloučení Stárka proměnil už po 14 vteřinách pohotový Smutný. Pak sice Česká Lípa přežila oslabení při vyloučení Pekárka, ale vzápětí inkasovala po zásahu Hájka. Jenže drama nekončilo. O šest vteřin později se prosadil Flekl a za stavu 7:6 tak zápas zůstával dál otevřený.

Čtyři minuty před koncem ovšem Kašinský vystihl českolipskou rozehrávku a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Po dalším přesilovkovém gólu Stránského už pak stačil Pekárek proměněným trestným střílením jen snížit a po zápase tak mohla propuknout liberecká radost.

„Až do konce druhé třetiny to byl vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině pak rozhodla zbytečná vyloučení. Rozhodčí začali některé věci na hřišti posuzovat zvláštně a soupeř toho dokázal využít a pokaždé nám odskakovat na dva góly. Vždy, když jsme chtěli jít v závěru do šesti, nás do kolen srážely zbytečné tresty a my se pak vůbec nedostali do hry,“ uvedla pro klubový web Lenka Bartošová.

Po úterní výhře nad Chomutovem 9:4 jsou šance na dosažení alespoň druhého místa tabulky v tuto chvíli pouze v rovině teorie. Ve zbylých zápasech se junioři poměří už o tomto víkendu s Libercem a v Mladé Boleslavi.

FBC Liberec – FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:7 (2:3, 2:1, 5:3)
Branky:
11. Janeček, 14. a 44. Macháč, 24. Sedláček, 36. a 49. Smutný, 54. Hájek, 56. Kašínský, 59. Stránský – 12. Hudík, 12. a 28. Stárek, 14. Kopič, 46. a 60. Pekárek, 54. Flekl.
Rozhodčí: Pohunek, Mauer. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:1. Střely na branku: 34:24. Diváci: 72.

Sestava České Lípy:
Jukl - Pešír, Pekárek, Kocourek, Stárek, Kouba, Tejnor, Kopič, Brodský, Flekl, Petříček, Gawroński, Hudík, Moravík, Petrák, Horák.

Úterní zápas

FBC Česká Lípa – Florbal Chomutov 9:4 (5:1, 3:3, 1:0)
Branky:
15., 19. a 31. Kopič, 17. Moravík, 18. a 39. Stárek, 20. Brodský, 35. a 56. Kouba – 16. Kellermann, 27. Manas, 32. a 39. Vršata.
Rozhodčí: D. Bezucha a M. Bezucha. Vyloučení: 4:0. Bez využití. Střely na branku: 29:29. Diváci: 64.