V úvodním duelu výběr trenérky Lenky Bartošové nestačil na Bohemians, ač s velkým favoritem odehrál více než důstojnou partii. Díky opětovně velké bodové potenci Ladislava Pekárka bylo skóre ještě v polovině utkání vyrovnané 5:5. Pak ale „Klokani“ zabrali a českolipským mladíkům ve druhé polovině utkání poodskočili. Kromě šesti bodů Pekárka se v hostujícím dresu blýskl také Václav Drahoš, který skóroval třikrát. I tak se ale Česká Lípa musela smířit s porážkou 8:13.

K druhému utkání v rámci víkendového programu pak českolipští junioři nastoupili proti Královským Vinohradům. Zápas přitom začali dobře, když jediným střelcem první třetiny byl Václav Drahoš. Domácí však zvýšili obrátky ve druhé třetině, kterou i díky dvěma trefám Řeháka a Píšeho dokázali vyhrát vysoko 5:0. Českolipští přesto utkání nezabalili a dokázali ho ještě zdramatizovat. Pekárek, Flekl a Polák zařídili těsně před koncem snížení jen na rozdíl dvou branek, ale po proměněném trestném střílení Píšeho byl stanoven konečný účet utkání na 7:4 pro SKV.

„Zápas proti Bohemians se od začátku hrál ve velmi vysokém tempu. FBŠ hrálo o umístění v tabulce a potřebovalo vyhrát s velkým náskokem. Nakonec nám domácí nasázeli 13 gólů, ale nedali jsme jim to zadarmo. Kluci dřeli od začátku až do konce. Skvěle jsme hráli směrem dopředu a díky tomu jsme také my dokázali dát soupeři osm branek. A další jsme mohli přidat, kdybychom proměňovali i další šance. Ano, Bohemka nás dokázala zavřít na naší polovině, ale my se nepoddali a za to si kluci zaslouží velkou pochvalu. Máme mladý tým a věřím, že se příští rok zase o kus posuneme a budeme lepší. V neděli jsme pak vyrazili hrát s Královskými Vinohrady. Zde bylo bohužel vidět, že nám sobotní zápas vzal spoustu sil. Navíc jsme k utkání odjeli pouze s osmi hráči. První třetinu jsme soupeře přehráli, ale postupem času jsme ztráceli energii a soupeř se dostával více a více do hry. Ve třetí třetině nám navíc po zákeřném faulu nedohrál Kuba Horák, a tak jsme dokonce končili jen v osmi lidech. Kluci ale i tak dělali co mohli, leč na soupeře to nestačilo,“ uvedla trenérka Lenka Bartošová.

FBŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 13:8 (3:2, 5:3, 5:3)
2. Vašíček, 12. a 43. Grega, 13., 26. a 39. Steller, 33., 35. a 52. Vosátka, 34. Valenta, 45. Trnka, 54. Batkovič, 54. Fryš – 6. a 49. Pekárek, 16., 24. a 52. Drahoš, 32. Polák, 33. a 44. Knespl.

Sestava ČL: Jukl – Pekárek, Polák, Vacek, Drahoš, Tejnor, Flekl, Knespl, Trepeš, Moravík, Horák.

Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 7:4 (0:1, 5:0, 2:3)
22. a 35. Řehák, 25., 30. a 60. Píše, 25. Císař, 47. Dvořáček – 9. Drahoš, 43. Pekárek, 52. Flekl, 58. Polák.

Sestava ČL: Jukl – Pekárek, Polák, Vacek, Drahoš, Tejnor, Flekl, Knespl, Moravík, Horák.