V sobotním duelu se svěřenkyně trenérky Lenky Bartošové poměřily s Ostravou. Dlouho bezbrankové skóre utkání rozsekl domácí tým až v závěru první třetiny, kdy de facto třemi góly rozhodl o osudu utkání. Za stavu 0:4 se pak prosadila i českolipská útočnice Michaela Mazurová, ale pak už se do černého trefovaly pouze domácí florbalistky. Ty nakonec zvítězily vysoko 10:1, na čemž se podílely i dvougólové Kytlicová s Gajdečkovou.

Ve druhém zápase víkendového programu pak juniorky zamířily na půdu Vítkovic. Těm se sice začátek soutěže moc nepovedl a do nedělního duelu vstupovaly s bilancí dvou výher a čtyř porážek, realita na hřišti však byla úplně jiná. Hostující hráčky nenavázaly na výkon proti Ostravě a už po dvou třetinách prohrávaly vysoko 0:10. První gól pak českolipské hráčky zaznamenaly až za stavu 0:12, kdy se trefila Haklová, ale výsledkem byla nakonec vysoká porážka 1:13. Hattrickem se na výhře domácích podílela Karolína Šimková.

Českolipská děvčata jsou zatím po sedmi odehraných zápasech na čtrnáctém místě tabulky a už v sobotu přivítají celek ze Světlé nad Sázavou. Ve druhém víkendovém utkání pak v neděli poměří síly s Olomoucí.

Hodnocení trenérky Lenky Bartošové: „Na Moravu pro body. Tak to se nám ani zdaleka nevyplnilo. Ostrava nám ukázala, jaký je mezi námi velký rozdíl. Oba týmy nás předčily ve všem co mohly. Fyzička, síla, technika, střela. Na co si vzpomenete ve florbale, v tom byly oba týmy lepší. Nepíše se mi to dobře, ale bohužel je to tak. Nebudu, ale jen kritická. I přes sobotní velkou porážku holky zaslouží pochvalu a to za nasazení a za týmovou obranu. Tam zlepšení bylo. Na zbytku, ten kdo bude chtít tak zamaká a věřím že i těmto týmům budeme v budoucnu konkurovat.“

Sestava: Ševrová, Červinků – Jandačová, Seifrtová, Zikmundová, Mazurová, Haklová, Köhlerová, Hedánková, Šípová, Hanzlíková, Bohatá, Menšíková, Smrčková.