Českolipská děvčata nastoupila do utkání s respektem, ale také s velkým odhodláním nechat na hřišti maximum. To nakonec vedlo k šťastnému vítězství. V prvních dvou třetinách se českolipským děvčatům dařilo, díky čemuž odskočila až do vedení 6:1. Do třetí třetině však Tatran vlétl s vysokým herním tempem a začal náskok soupeřek rázně stahovat. Vítězný gól a zároveň svůj první za juniorky nakonec vstřelila Lucie Smrčková, která tak rozhodla o výhře České Lípy 8:7. Hráčkou utkání se stala Blažena Menšíková, která zatížila konto pražského soupeře hattrickem.

Už v neděli mohou českolipské juniorky tento velký úspěch potvrdit v domácím souboji proti zatím poslední Plzni. Začíná se ve Sportovní hale od 14:00.

FBC Česká Lípa – Tatran Střešovice 8:7 (2:0, 4:3, 2:4)
13. Jandačová, 14., 26. a 32. Menšíková, 23. a 29. Haklová, 45. Hedánková, 52. Smrčková – 25. Bláhová, 36. Cendelínová, 39. a 54. Soukupová, 43. Tkadlecová, 52. Němcová, 57. Pieczonková.