A právě tito dva jmenovaní už po pěti vteřinách hry odšpuntovali gólový účet zápasu. Krajcigr našel přihrávkou z rohu Ekla, který se zblízka nemýlil. Následující minuty ale patřily Panterům. Rychlý brejk nejprve po souhře s Vykopalem zakončil Petřík a na začátku 14. minuty se prosadil přesnou ranou k tyči Lukáš Petřík. Divokou první třetinu ale zakončil hned o pár desítek vteřin později pěknou střelou Antonín Stárek.

Podobně jako úvod první třetiny vyšel Severočechům i začátek té druhé. Oba produktivní členové první formace si však tentokrát vyměnili své role. Ekl našel před brankou Krajcigra, který dostal Českou Lípu podruhé v zápase do vedení. Výběr kouče Davida Derky navíc díky Krajcigrovi brzy svůj náskok navýšil. Druhý nejlepší střelec soutěže se dostal do blízkosti Majricha a zvedl před ním míček pod břevno. Další šance v této sezoně velmi produktivního útočníka ale zůstaly neproměněny, Stárkův gólů kvůli vysoké hokejce neuznán, a tak na drama zadělali hosté, když se krásnou ranou z voleje prosadil Marek Zapletal.

Česká Lípa však udeřila ještě před druhou přestávkou v přesilové hře. Byť se jí herně vůbec nepovedla, napřáhl v jejím závěru Štěrba a nachytal Majricha přesně mířeným projektilem k tyči. Českolipské v utkání zdobila zejména skvělá produktivita, neboť z devíti střeleckých pokusů dokázali skórovat za úvodních 40 minut hned pětkrát.

Ve třetí části hry už domácí vsadili především na opatrnou taktiku s vyčkáváním na chyby soupeře. To se však málem vymstilo a nebýt několika výborných zákroků Dvořáka, mohl být závěr utkání o poznání dramatičtější. Po oddechovém čase domácích, v němž trenér Derka vytýkal svým svěřencům až přílišný strach o výsledek, ale přišel rozhodující moment. Situaci 2 na 1 vyřešil Krajcigr přesnou přihrávkou na Ekla, který se zblízka trefil přesně. V samotném závěru pak ještě stanovil konečný účet utkání krásným bekhendem Jirsa a Česká Lípa se v neúplné tabulce posunula se ziskem 14 bodů na 10. místo.

Už v neděli ji však čeká podobně klíčový duel s tabulkovým sousedem – Hattrickem Brno. Utkání můžete sledovat od 17:00 na on-line nebo video přenosu.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Hu-Fa Panthers Otrokovice 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Branky: 1. a 55. Ekl, 21. a 24: Krajcigr, 14. Stárek, 29. Štěrba, 59. Jirsa – 7. Petřík, 14. Hrabal, 27. Zapletal.
Rozhodčí: Nábělek a Štěngl. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 18:24. Hráno bez diváků.