Přitom Českolipští odstartovali utkání lépe. V prvních minutách byli jasně lepší a vytvořili si výrazný náskok. Nejprve zapadla za brankáře Chlada nenápadná střela kapitána Lukáše Mlejnka, pak se prosadil z předbrankového prostoru také Ondřej Kopič. Poté sice neproměnil trestné střílení Milan Tichý, když svou kličku nasměroval jen do tyče, ale po trefě Ekla z konce třetí části hry si přece jenom domácí vydobyli třígólové vedení.

Od té doby ale dlouhé minuty střelecky mlčeli. Naopak hosté ještě před přestávkou potrestali chybičku Tichého při rozehrávce, když se prosadil pozdější hrdina utkání Šimon Stránský. Druhá třetina se navíc prakticky celá odehrávala v režii Liberce. Po standardní situaci našel Stránský ideálně Smutného a ten snížil. Zblízka se pak trefil i Klucho a po rychlém výjezdu před branku uspěl opět pohotový juniorský mistr světa Stránský. Slibný začátek byl v tu ránu pryč.

Českolipští se však nevzdali. Hnáni čtyřmi stovkami přítomných diváků byli několikrát blízko k vyrovnání, ale v koncovce se jim nevedlo podle představ. Své trestné střílení naopak proměnili hosté, když si Stránský vychutnal Chynu a dovršil hattrick. Naději pak domácím vlil přesilovkovým gólem Štěpán Slaný, ale další šance na zvrat už nepřišly.

Po rychlém brejku sice ještě ve vyložené šanci zachránil Českou Lípu pohotový Chyna, ale Kološ v pokračující akci ještě stačil optimálně uvolnit Kopeckého, který uklízel míček do prázdné branky. K dramatizaci už nevedla ani hra bez brankáře, při které nejprve skóroval přes celé hřiště Wiener a pak dovezl míček do branky také Stránský, čímž zaznamenal svůj čtvrtý gól.

Hostující tým tak ve vzájemných superligových derby zápasech vyhrál poprvé od prosince roku 2017, kdy Česká Lípa triumfovala na zimním stadionu v Liberci. Svěřenci Davida Derky tak mají po šesti odehraných zápasech na svém kontě jen dva body a prožívají nejhorší vstup do Livesport Superligy v historii.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 4:8 (3:1, 0:3, 1:4)
3. Mlejnek, 6. Kopič, 18. Ekl, 55. Slaný – 20., 35., 49. z TS a 60. Stránský, 27. Smutný, 32. Klucho, 56. Kopecký, 57. Wiener.
Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:27. Diváci: 404.