Českolipští nastupovali do utkání po několika trénincích a dlouhé covidové přestávce. Přesto to na hřišti nebylo moc vidět. Pardubice se sice po chybě Slaného za brankou dostali brzy do vedení Lukáše Kučery. Tlak hostů nakonec vyústil ve vyrovnání Kopiče, ale další šance na obrat ve skóre už nebyly využity. A tak se prosadili domácí. Prix s Pakostou vytvořili pro Pardubice dvoubrankové vedení, které si Východočeši s menšími přestávkami udržovali po celý průběh hry.

Ještě do konce první třetiny však po rychle rozehrané standardní situaci snížil Štěrba a Lípa stále zůstávala ve hře. Ve druhé části hry pak byly k vidění pouze dvě branky. Nejprve se prosadil šťastnou přesilovkovou střelou Savický a na druhé straně se z předbrankového prostoru prosadil Dzierža. Stav 4:3 ponechával zápas otevřený i do svého dalšího průběhu.

Hosté byli od poloviny zápasu lepším týmem, zase ale dopláceli na katastrofální nedisciplinovanost. Ve 47. minutě proto využil další přesilovku Kučera a opět vrátil Východočechy do vedení o dvě branky. Záhy navíc měli možnost další přesilovky, kterou sice také využili po trefě Pakosty, ale ještě předtím snížil v oslabení Jirsa a rozdíl ve skóre byl pouze dvougólový.

Ani za stavu 4:6 však Česká Lípa zápas nezabalila. Zblízka nejprve zkorigoval Slaný a pak překonal výborného Haleše v přesilovce také Tichý. Těsně před koncem pak mohl rozhodnout Štěrba, ale poté, co se ze strany prokličkoval až před pardubického gólmana, mířil pouze do jeho výstroje. V prodloužení pak pohrdli rozhodnutím Novák a Slaný a šlo se do nájezdů.

V českolipském dresu se prosadili Tichý a Jirsa, zatímco za Pardubice skóroval pouze nejproduktivnější hráč Adam Šmíd. Severočeši se tak díky výhře po nájezdech posunuli na 11. místo tabulky.

Sokoli Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:7 po sn (3:2, 1:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 7. a 47. Kučera, 10. Prix, 18. a 50. Pakosta, 24. Savický – 9. Kopič, 19. Štěrba, 33. Dzierža, 49. Jirsa, 51. Slaný, 55. Tichý.
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 17:30.