Domácím sedm už začátek utkání. Rychlé trefy Tlapáka a Němečka vybojovaly pro Pražany dvoubrankový náskok. Ten sice pěknou střelou stáhl na polovinu Tichý, jinak se ale hosté museli převážně bránit tlaku domácích. Vysokou kvalitu střelby pak prokázal také Šindelář, na nějž navázal také Kolísko a Střešovičtí vedli 4:1.

Asi nejlepší pasáž pak Česká Lípa předvedla v úvodní desetiminutovce druhé části hry. S míčkem na holi totiž dlouhé minuty okupovala soupeřovou území, ale Krajcigr svou největší šanci poslal pouze do břevna. A tak se po rychlé protiakci prosadil těsně před polovinou utkání Kolísko a de facto rozhodl zápas.

Od té doby už totiž existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Záhy zvýšil na 6:1 Šimek a přesilovku po faulu Tichého dokázal využít také Havlas. Tatran svého soupeře nešetřil ani v závěrečné dvacetiminutovce. Další přesilovku opět využil Havlas a početní převahu pak zúročil také Němeček. Hrozící debakl sice na chvíli přibrzdil pěknou střelou Ekl, ale Pražané stále neměli dost.

Dva góly Kolíska a po jedné trefě ze strany Čermáka, Tlapáka a Eliáše nakonec posunuly skóre do finální podoby 14:2. Českolipští tak v řepské areně utrpěli nejvýraznější porážku letošní sezony. „Myslím si, že prvním krokem bylo, že s námi nepřijel Štěpán. On dokáže poslat náš tým do jiné sféry. Druhá část byla v tom, že jsme do toho zápasu nešli připraveni. Nechtěli jsme makat, bojovat a tak dále. Bylo to nemastné, neslané. Mrzí mě výsledek i z toho pohledu, že jsme darovali soupeři spoustu gólu sami svými chybami. Ta porážka asi mohla být mírnější,“ uvedl kouč David Derka.

Šanci na reparát dostanou florbalisté České Lípy v bitvě s Vítkovicemi, která bude vzhledem k blížícímu se světovému šampionátu na dlouhou dobu posledním domácím duelem. Zápas startuje v 17:00.

Tatran Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 14:2 (4:1, 3:0, 7:1)
Branky: 5. a 56. Tlapák, 6. a 45. Němeček, 14. Šindelář, 17., 30., 50. a 58. Kolísko, 31. Šimek, 38. a 41. Havlas, 49. Čermák, 56. Eliáš – 10. Tichý, 47, Ekl.
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 1:3. Využití: 3:0. Střely na branku: 36:12.