Českolipští florbalisté zatím mají po pěti odehraných utkáních na svém kontě jedinou výhru. V posledním utkání před měsíc a půl dlouhou přestávkou totiž dokázali uspět poměrem 5:4 na palubovce Otrokovic. Mladoboleslavští, kteří zatím stihli v dosavadním průběhu ročníku odehrát pouze tři duely (a všechny doma), na úvod nečekaně jasně prohráli s Vítkovicemi 5:8, náladu si ale spravili vysokými výhrami nad Libercem i Ostravou.

Všech šest doposud odehraných superligových zápasů mezi Českou Lípou a Boleslaví skončilo vítězstvím vysoce favorizovaného soupeře. Loni nejprve svěřenci trenéra Petra Novotného v atraktivním zápase zvítězili na našem hřišti 12:7, v Mladé Boleslavi pak triumfovali přesvědčivě 8:0. Nejblíže bodovému zisku byli Českolipští v roce 2018, kdy s favoritem padli před vlastními diváky po tuhém boji 4:5.

Publikum naopak vzhledem k přetrvávajícím koronavirovým opatřením bude v pondělí chybět. I tak ale bude "domácí" celek velkým favoritem a jakýkoliv bodový zisk českolipského týmu by se v konfrontaci s loni jednoznačně nejlepším týmem soutěže rovnal prvotřídní senzaci.

"Myslím, že to bude zajímavé utkání. Nedobrovolná pauza byla dlouhá a všichni budou natěšeni na ostré utkání, navíc před kamerami České televize. Boleslav od nás určitě nedostane body zadarmo a budeme chtít především zúročit individuální venkovní covidovou přípravu," uvedl před startem utkání útočník modrobílých Marek Dzierža. 

Zápas by měl začít lehce po půl osmé večer a kamerami ho bude přenášet ČT Sport.

Důležité odkazy:

On-line a video přenos:

https://online.ceskyflorbal.cz/20202021/online-289843.htm

https://sport.ceskatelevize.cz/zive-vysilani#live

Tabulka soutěže:
https://www.fbcceskalipa.cz/tym/61-muzi-a/tabulka.html 

Partneři soutěže:
https://www.ceskyflorbal.cz/cfbu/struktura/partneri

Video sestřihy zápasů obou pondělních soupeřů:

OTR – CLI https://www.youtube.com/watch?v=e8FQVyD03RQ

MBO – LIB https://www.youtube.com/watch?v=OadEo9qhrXw