Pražané sice jsou v tabulce až za Českou Lípou, zejména v domácím prostředí už dokázali získat několik pozoruhodných výsledků. Dokázali zde totiž porazit Liberec i Tatran Střešovice a dva body si nečekaně odvezli i z palubovky Ostravy. V posledním duelu navíc jen těsně prohráli ve Vítkovicích, kde ještě deset minut před koncem vedli 3:2, nakonec ale padli 3:4.

Sobotní soupeř České Lípy je zatím čtvrtý nejtrestanějším v celé soutěži, více minut za katrem už posbíraly pouze celky Black Angels nebo Hattricku Brno. Nejlepším střelcem týmu je suverénně Lukáš Gregor, který se v letošní sezoně trefil do soupeřových sítí hned ve 12 případech. Nejvíce nahrávek doposud posbíral Martin Skřivánek s 10 úspěšnými asistencemi. Jasnou jedničkou je Rastislav Mazák, jehož procentuální úspěšnost 85,35% z deseti zápasů je obdivudhoná.

Vzájemné zápasy s Královskými Vinohrady by vydaly na knížku. Po dvou nezvládnutých sériích play-off v letech 2013 a 2014 se oba týmy tradičně potkávají v Superlize i druhé nejvyšší soutěži. V loňské sezoně zvítězila Česká Lípa v domácí hale vysoko 11:5, ve Vinohradech naopak zkraje ledna neudržela nadějný náskok 6:4 a těsně před koncem přišla o dva body po porážce 6:7 po prodloužení.

Česká Lípa dokázala vybojovat v úvodních deseti zápasech, v nichž hrála celkem osmkrát doma, solidních čtrnáct bodů. Venku však dosud vysoko prohrála v Pardubicích a ztratila také napínavou koncovku duelu na Chodově. Ve Vinohradech se tak sedmý tým tabulky bude chtít zaměřit na odstranění nuly v kolonce získaných bodů. K dispozici by měl být kompletní tým.

„Vinohrady jsou týmem, který dokáže potrápit úplně každého soupeře. Jejich urputná obrana se velmi těžko překonává. Proto doufám, že v tomto zápase budeme ještě urputnější, a že se nám vinohradskou pevnost povede dobýt,“ říká před utkáním trenérka Lenka Bartošová. Ta také doufá, že českolipský tým nastoupí k utkání soustředěněji než k pohárovému zápasu v Českých Budějovicích.

Utkání v Rieger areně začíná v sobotu od 20:00 a dá se očekávat, že si na něj najde cestu i početný houf českolipských fanoušků.