Domácí v porovnání s předchozími zápasy počáteční taktiku příliš nezměnili, a tak byl opět k vidění hodně opatrný úvod. Ten však narušila akce, kterou krásnou ranou pod horní tyč zakončil Kopič a změnil ráz zápasu. Českolipští se chytli a na co v tu chvíli sáhli, to jim vyšlo. Za Váradiho následně proskočilo i nahození Mlejnka z vlastní poloviny hřiště a Kopič poté přidal po standardní situaci třetí gól. Brzké vedení však hostitelům zase tolik nepomohlo.

Pokračovalo se v opatrném florbalu, který postupně dostával Hurikány do tlaku. Ten kulminoval zejména v přesilových hrách po faulech Štěrby. Tu první využil dvě sekundy před první sirénou Strachota, tu druhou pak po secvičené kombinaci nejlepší karlovarský hráč zápasu Zavadil. Na druhé straně však v prostřední části hry udeřil v přesilovce Tichý a vrátil tak České Lípě dvoubrankový náskok.

Veškeré taktické plány, s nimiž chtěli jít domácí do třetí třetiny, však rychle vzaly za své. Neuběhly ani tři minuty a Karlovarští dvakrát propukli v radost. Nejprve vzdušnou přihrávku sklepl Zavadil na bližší tyč Dvořákovy branky a vzápětí po ztrátě Tichého a rychlém přechodu kupředu dokonal stejný hráč svůj hattrick znamenající vyrovnání na 4:4. Branku však muselo potvrdit video a během delší přestávky se Severočeši opět vzpamatovali.

Opustili vyčkávací způsob hry a začali svého soupeře přehrávat na útočné polovině. Výsledkem byla rychlá vedoucí branka, když ránu Tichého tečoval za záda střídajícího Eckhardta dobře postavený Krajcigr. Následovaly krušné momenty před oběma brankami, Dvořákovi dokonce jednou po tečované ráně pomohla i tyč, ale do černého už toho večera stříleli pouze Českolipští.

Velký klid do závěrečných minut dal domácím z velmi podobné pozice jako u páté branky Radek Krajcigr, který na konci přesilové hry usměrnil mimo dosah hostujícího brankáře ránu Štěrby. Karlovy Vary reagovaly ještě oddechovým časem, nicméně ve hře bez brankáře už spíše jen zkoušely pevnost českolipských bloků. Jirsa navíc trefil přes celé hřiště opuštěnou klec a rozhodl o výhře 7:4.

Českolipští tak mají dva superligové mečboly. Ten první mohou proměnit už v Karlových Varech, kde se s místními Hurikány poměří ve čtvrtek od 19:00. Případný sedmý zápas by se pak hrál v České Lípě v sobotu od 19:00.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FB Hurrican Karlovy Vary 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)
8. a 13. Kopič, 13. Mlejnek, 29. Tichý, 45. a 58. Krajcigr, 60. Jirsa - 20. Strachota, 26., 42. a 43. Zavadil.
Rozhodčí:
 Kropáček a Novák. Vyloučení: 4:3, navíc Klápa (KVA) 2+2 minuty. Využití: 2:2. Střely na branku: 17:15. Diváci: 362. Stav série: 3:2.