Začátek přitom svěřencům kouče Davida Derky vyšel dobře. Jirsa brzy otevřel skóre a po soustředěném výkonu přidal záhy druhý gól Karel. S jistotou domácího celku neotřáslo ani snížení Šmída, jinak Dvořák moc práce neměl. Ve druhé třetině pak Severočeši dlouho svůj náskok navyšovali. Tichý po vyhození od Dvořáka prostřelil Haleše a Lípa vedla už 3:1.

Když se navíc dokázal dorážkou po Slaného akci prosadit Ekl, zdálo se, že Českolipští konečně dotáhnou zápas k vítěznému konci. Tím spíše, že se jim v utkání dařilo okamžitě reagovat na soupeřovy kontaktní góly. Po trefě Křinky sice nejprve Jirsa neproměnil trestné střílení, ale vzápětí trefil Štěrba Staňka a od něj se míč odrazil za brankovou čáru.

Pardubice sice opět snadno Petrem snížily, ale trefa Slaného a druhý gól v zápase v podání Karla dostaly českolipskou mašinu do kýženého náskoku o čtyři góly. Krátce před koncem druhé třetiny to byla opravdu luxusní pozice na tříbodový zisk. Problém však začal bobtnat ještě před druhou sirénou. Trestuhodný přístup v obraně totiž záhy po sobě potrestali Šmíd s Teichmanem a rychle dostali hosty do hry.

Zmar České Lípy pak pokračoval i v nástupu do třetí třetiny. Krajcigrovu kličku zastavili hosté už na polovině a po rychlé akci skóroval snadno Lukáš Slabý. Následné zbytečné Jirsovo vyloučení pak v přesilovce potrestal Ivo Teichman a během několika minut bylo dokonce srovnáno.

Vedení pak českolipským barvám vrátil Kouba, ale po Eklově pětiminutovém trestu se ke slovu opět dostali Pardubičtí. Přesilovku proměnil Pakosta a hosté ještě měli k dispozici dlouhou hru v početní výhodě, kterou ale nedokázali využít. Českolipské tak mohou mrzet především šance Krajcigra, který šel v oslabení hned třikrát na pardubickou branku, ale ani jednou hostujícího gólmana neprostřelil.

Prodloužení pak trvalo pouhých 102 vteřin, když souhru s Koubou přetavil ve vítězný gól Tomáš Novák. Zisk dvou bodů proti tabulkově blízkému soupeři ovšem vzhledem k průběhu zápasu je ztrátou.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokoli Pardubice 9:8pp (2:1, 5:4, 1:3)
4. Jirsa 14. a 38. Karel, 25. Tichý, 28. Ekl, 31. Staněk, 32. Slaný, 48. Kouba, 62. Novák – 17. a 39. Šmíd, 29. Křinka, 31. Petr, 40. a 43. Teichman, 42. Slabý, 53. Pakosta.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:1, navíc Ekl 5 minut. Využití: 0:2. Střely na branku: 34:26. Diváci: 114.