Začátek utkání hraného ve výborné atmosféře přitom vyšel Severočechům znamenitě. Rychlou kombinaci zakončil na vzdálenější tyči pohotový Peška a samostatný únik proměnil po ztrátě hostů na půlce Krajcigr. Euforický nástup České Lípy ovšem trval jen do nějaké desáté minuty. Poté Chodov zabral a měl několik obrovských šancí ke skórování, které ale vesměs pochytal brankář Dvořák.

Pražané se tak ke slovu dostali až ve druhé třetině. Vše odstartoval přesnou dalekonosnou ránou Slunečko, na níž hned za několik vteřin navázal Daniel Maxa, který po rychlé kombinaci doklepával míček do prázdné branky. Chodovští v těchto fázích zápasu dominovali a měli i další možnosti. Dvě z nich přetavili v góly dalšími slepenými zásahy Komárek s Voštou a to ještě Michal Podhráský neproměnil trestné střílení.

Právě zvládnutý nájezd, při němž se brankář Dvořák vytáhl skvělým zákrokem, na chvíli opět pokropil českolipské snahy živou vodou. Po velké mele před brankou se nejprve prosadil dorážející Jirsa přesným bekhendem pod horní tyč a vzápětí po chytré nabídce od Kopiče přidal svůj druhý gól v zápase Peška. Nerozhodný stav ovšem do konce druhé třetiny nevydržel. V samém závěru potrestal Tichého faul přesilovkovým gólem Podhráský a vrátil Chodovu vedení.

I když se Česká Lípa snažila v závěrečné dvacetiminutovce s výsledkem něco udělat, její snahy byly marné. Navíc už po několika vteřinách hry sklepl nabídku Podhráského za Dvořákova záda Kafka a zvýšil. Českolipští pak měli k dispozici dvě přesilové hry, v nichž pálil mnohokrát zejména Slaný, ale povětšinou nepřesně nebo do bloku. A tak Chodov trestal. Rychlý kontr zakončil přesnou ranou pod břevno Ondrušek a stejný hráč pak v poslední minutě utkání stanovil využitou přesilovkou skóre na 8:4.

Zatímco Chodovští slavili po utkání první body v sezoně, Českolipským příliš do zpěvu nebylo. Po slibném startu zaznamenali už třetí porážku v řadě, na kterou budou chtít zapomenout v souboji na půdě nováčka z Karlových Varů. Hned vzápětí pak v neděli 9. října přivítají na domácí půdě pražskou Spartu.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Fat Pipe Florbal Chodov (2:0, 2:5, 0:3)
2. a 37. Peška, 4. Krajcigr, 32. Jirsa – 22. Slunečko, 23. Maxa, 28. Komárek, 29. Vošta, 40. Podhráský, 42. Kafka, 47. a 60. Ondrušek.
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 203: Střely na branku: 15:32.

Sestava České Lípy: Dvořák (Netopilík) – Peška, Tichý, Mlejnek, Stárek, Slaný, Štěrba, Drahoš – Pekárek, Dzierža, Vondráček, Kopič, Zátka, Jirsa, Krajcigr, Staněk, Ekl, Vavruška.