Kdo z českolipských příznivců viděl úvodní dvacetiminutovku, asi těžko věřil svým očím tomu, co se na hřišti odehrávalo. Domácí hra představovala naprostý chaos a z obrovského množství chyb se dokázal soupeř hned pětkrát prosadit. Po několika nepřesných krosových přihrávkách se jako první po další nabídnuté šanci trefil Hemerka a odstartoval nečekaný gólostroj v českolipské síti. Ještě do první přestávky na něj navázali Vlach, Procházka, Ondráček a Brom a světelná tabulce ukazovala hrozivé skóre 0:5. Domácí tým navíc sám vepředu prakticky nebezpečný nebyl, jedinou velkou šanci představovalo trestné střílení Jirsy, ale na něm si hostující gólman Kuhn pochutnal.

Druhou třetinu začala Česká Lípa náporem, který ale dlouho žádné velké šance nepřinášel. Prvních deset minut se hrálo prakticky jen před brankou Hattricku, s ojedinělými pokusy z dálky si však dokázal Kuhn poradit. Hosté první desetiminutovku přežili bez inkasované branky a sami začali být nebezpeční vepředu. Ze čtyř pokusů navíc dokázali díky Ondráčkovi dvakrát skórovat a za stavu 0:7 vyhnali Ivana Ponomareva z českolipské branky. Jeho místo zaujal Jan Dvořák a od té chvíle se začaly dít na hřišti velké věci.

Ještě do přestávky dokázal využít nesrovnalost v brněnské obraně Krajcigr po přiťuknutí Štěrby, stejný hráč pak přesnou tečí proměnil v gól střelu Slaného v přesilovce. Snížení na 2:7 tak ještě dvacet minut před koncem dávalo Českolipským reálnou naději na zvrat. Tu navíc brzy začali rozdmýchávat dalšími góly v rychlém sledu Spilka, Novotný a Jirsa. Jedenáct minut před koncem se tak ztenčil náskok Hattricku už jen na dva góly a hosté reagovali time-outem.

Právě oddechový čas se nakonec ukázal být pro celý zápas klíčový. Brňané se zklidnili a především dokázali dvakrát skórovat. V rozmezí 51 vteřin se prosadili Jalový a Vlach a v tu chvíli se zdálo být utkání rozhodnuté. Jenže ani za stavu 5:9 fanoušky podporovaní domácí nesložili zbraně. Nabídku Slaného před branku pěkně ze vzduchu sklepl do sítě Novotný a rázem bylo o co hrát. Tím spíše, že další přesilovou hru dokázal brzy nato využít po přihrávce Jirsy zpoza branky Ekl.

Tlak České Lípy v tu chvíli gradoval. Na branku Kuhna se valil jeden útok az druhým a když křížnou přihrávku Štěrby přetavil necelých pět minut před koncem v další gól Krajcigr, začali mnozí věřit ve zvrat z říše snů. Ten se ale nakonec nekonal. Hattrick bojovným výkonem ustál několik závěrečných závarů před svou brankou a po vítězství 9:8 mohl slavit první bod v sérii. Českolipští však ve druhé polovině utkání jednoznačně ukázali, že tuhle sérii ještě mohou zvrátit ve svůj prospěch. Už v neděli je od 18:00 ve sportovní hale na programu druhé utkání.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:9 (0:5, 2:2, 6:2)
Branky:
38. Krajcigr (Štěrba), 40. Krajcigr (Slaný), 47. Spilka (Mlejnek), 48. Novotný (Kadlec), 50. Jirsa (Novotný), 51. Novotný (Slaný), 54. Ekl (Jirsa), 56. Krajcigr (Štěrba) – 5. Hemerka (J. Procházka), 6. Vlach (Brom), 12. J. Procházka (Hemerka), 17. Ondráček (J. Procházka), 18. Brom (Horák), 35. Ondráček (J. Procházka), 37. Ondráček (Medek), 50. Jalový (Fuchs), 51. Vlach (Brom).
Rozhodčí:
 Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 223. Střely na branku: 25:21. Stav série: 0:1.