Zápas ovšem svěřenci kouče Davida Derky nerozjeli špatně. V první třetině byli aktivnějším týmem, ale selhali v koncovce a vzhledem k tomu, že i brankář Dvořák pochytal všechny možnosti „domácích“, skončila úvodní třetina výsledkem 0:0.

Tradiční brankový příval provázející vzájemné zápasy těchto dvou soupeřů se dostavil až ve druhé třetině. Tu přitom odstartovala úspěšně Česká Lípa, když přihrávku Štěrby nekompromisně poslal do branky Kadlec. Jenže místo, aby se hosté uklidnili, zcela přenechali palubovku Pražanům. Přesilovku nejprve se štěstím využil Jakub Boček a následně se do rozpačité hostující defenzivy hnal jeden brejk za druhým.

Moře času dostal na brankovišti Matěj Boček a otočil skóre a domácím i nadále perfektně vycházel krosové přihrávky, po nichž skórovali také Fryš, Hanák a Renčín. Alespoň jiskřičku naděje pak zažehl po chybě soupeře v rozehrávce Pekárek, ale hra České Lípy velké drama neslibovala.

Po změně stran totiž dlouho pokračoval zmar hostujícího celku ve hře směrem dopředu a po gólu Čáslavy zase vedli domácí o čtyři góly. Na dostřel pak dostaly Českou Lípu přesilové hry. Tu první využil Slaný a druhou Krajcigr, ale mezi oba zásahy se vklínily ještě trefy Hromady a Pešky.

Na drama pak zadělal Stárek, který po nahození od Štěrby dorazil míček mimo dosah Körbera a Českolipští měli ještě dost času na srovnání. Blízko k němu byl Slaný, jehož nához z vlastní poloviny hřiště zastavilo až břevno branky Black Angels. Po time-outu a neuznaném gólu domácích to ještě Česká Lípa zkusila s opuštěnou brankou, ale špatnou přihrávku Krajcigra na střed zachytil Jakub Boček a výhozem do prázdné branky rozhodl zápas.

Po třetí porážce za sebou tak Severočeši klesli v superligové tabulce na jedenácté místo a s vidinou čtyř zápasů s těžkými soupeři se jejich šance na účast v play-off začíná tenčit. K dalšímu duelu nastoupí svěřenci kouče Davida Derky ve čtvrtek 9. února proti Tatranu Střešovice.

BLACK ANGELS – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:6 (0:0, 5:2, 3:4)
Branky:
28. a 59. J. Boček, 30. M. Boček, 33. Fryš, 36. Hanák, 36. Renčín, 47. Čáslava, 53. Hromada – 25. Kadlec, 39. Pekárek, 49. Slaný, 52. Peška, 55. Krajcigr, 57. Stárek.
Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Střely na branku: 21:18. Diváci: 583. Hráno v Lounech.