Úvodní třetina nabídla vcelku vyrovnaný souboj s dvěma přesnými zásahy. Skóre nejprve v osmé minutě otevřel Jan Hřebřina, poté se po nevyužité českolipské přesilovce velmi rychle trefil na druhé straně z voleje Jiří Strobach. Skóre 1:1 tak představovalo pouhou předehru k následujícímu dramatu.

Druhá třetina pak České Lípě dlouho vycházela skvěle. Přečíslení tři na dva vyřešil Tichý přihrávkou na Kněžoura, který se ze středu hřiště trefil přesně. Právě Tichý pak sehrál velkou roli i o několik okamžiků později. Ve 29. minutě totiž rozhodčí nařídili pro Českou Lípu standardní situaci a zatímco se všichni dohadovali, o jejím průběhu, vzal českolipský obránce míček a prostřelil Mazáka. Tichý se pak do statistik zapsal ještě jednou. Po souhře s Krajcigrem zvýšil zblízka na 4:1 a vypadalo to na zisk všech tří bodů.

Jenže hned za 40 vteřin bylo sníženo. Třetí českolipská lajna propadla vepředu, rychlou akci zakončil Gregor ranou do prázdné branky a nastartoval Sokol k nevídanému obratu. Tím spíše, že hned za dalších čtrnáct vteřin se velmi jednoduše trefil Lanc a rázem to bylo o gól. Hostům nepomohl ani zásah Slaného z půlky hřiště, neboť hned sedm vteřin vrátil výsledek do předchozí podoby Hartman. Smršť laciných branek v českolipské síti tím ale nekončila. Nejlepší střelec domácích Gregor totiž srovnal ještě do přestávky.

Třetí třetina byla především o tom, kdo dá první gól. České Lípě se to navzdory několika obrovským šancím nepovedlo a soupeř tak krutě trestal. V 53. minutě vznikla na českolipském brankovišti, v níž se nedůrazným obráncům nepovedlo pokrýt Svobodu a ten rozhodl zápas. Závěrečný tlak České Lípy se proměnil v křeč a Vinohrady spěchaly do rychlých brejků. Jeden takový proměnil šťastnou střelou Hanák a stejný hráč se pak prosadil i při hře bez brankáře. Zajímavě rozehraný zápas tak hosté definitivně ztratili.

Sokol Královské Vinohrady – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:5 (1:1, 4:4, 3:0)
Branky:
14. Strobach (Bína), 36. Gregor (Z. Stuchlík), 36. Lanc, 39. Hartman (Strobach), 40. Gregor (O. Stuchlík), 53. Svoboda (Hanák), 57. Hanák (O. Stuchlík), 59. Hanák – 8. Hřebřina (Krajcigr), 22. Kněžour (Tichý), 29. Tichý, 35. Tichý (Krajcigr), 39. Slaný (Ekl).
Rozhodčí:
K. Sojka a T. Sojka. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 130. Střely na branku: 22:14.