Už v osmé minutě využil první z mnoha přesilovek Bohemians Filip Forman a dostal Klokany do vedení. Pak sice nadvakrát překonal Michajloviče v domácí brance Kopič, jinak se ale svěřenci kouče Davida Derky převážně bránili. Do přestávky také dvakrát inkasovali po trefách Růžka a Gajdoše. Zelenobílí navíc v průběhu první třetiny předvedli úžasné gesto fair-play, když odvolali svou vlastní přesilovku.

Přesto se už zkraje druhé třetiny dostali do tříbrankového vedení, když rychlou kombinaci zakončil přesnou ranou ze středu Jakub Buršík. Až pak se Českolipští začali prosazovat také před brankou soupeře. Své sólo nejprve proměnil nejlepší střelec Severočechů v posledních sezonách Radek Krajcigr a po trefě Buršíka dotáhli Českou Lípu ve skóre po rychlých protiútocích Ekl a Tichý. V divoké rozmíšce druhé třetiny pak překonal Ponomareva ještě nenápadnou střelou Petrák, ale Dzierža prudkou ranou pod břevno po souhře s Karlem vrátil skóre na jednobrankový rozdíl.

Šanci na bodový zisk však ve třetí části hry rozmetala častá oslabení. Krajcigrův faul potrestal po velmi jednoduché souhře Petrák. Situace se opakovala hned vzápětí. Vyloučení Tichého přetavil v osmý gól domácích Malič a Pražané se zase dostali do tříbrankového vedení. Reálné naděje na obrat pak vzaly další dva zbytečné Tichého fauly. Ve čtyřminutové přesilovce domácích sice utekl Krajcigr a bekhendem překonal Michajloviče, stále probíhající početní převahu ale po velkém tlaku přece jenom přetavil v gól Petrák a dovršením hattricku zároveň zápas definitivně rozhodl. Pak si ještě Ponomareva vychutnal Buršík a završil skóre na konečných 10:6.

Hodnocení kouče České Lípy Davida Derky: „Na úvod velice svižný a kvalitní zápas, ve kterém jsme byli při hře v pěti Bohemce rovnocenným soupeřem. Dokonce bychom zápas vyhráli 6-5 (3 goly v oslabení, 1 při signalizované výhodě a jeden de facto šest na pět). Bohužel jsme ale udělali několik faulů, které soupeře dokázal využít. Zápas jsme však dobře odpracovali a je škoda několika neproměněných šancí, jinak bychom mohli pomýšlet i na body. Nyní bude potřeba se od tohoto výkonu odrazit do dalších zápasů, které budou mnohem těžší. Jsme však rádi za to, že jsme navázali na povedené duely z přípravy.“

K dalšímu utkání nastoupí svěřenci kouče Davida Derky již v pátek 17. září, kdy od 19:00 přivítají v domácím prostředí dalšího silného soupeře, střešovický Tatran.

FbŠ Bohemians – FBC 4CLEAN Česká Lípa 10:6 (3:1, 3:4, 4:1)
8. F. Forman, 16. Růžek, 19. Gajdoš, 23., 29. a 58. Buršík, 35., 41. a 57. Petrák, 46. Malič – 9. Kopič, 28. a 55. Krajcigr, 30. Ekl, 32. Tichý, 36. Dzierža.
Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 107. Střely na branku: 39:23.