Domácí se ve své sportovní hale dostali do vedení v celém utkání jen jednou. Na konci šesté minuty totiž pěkná střela Velce zapadla za Dvořáka, jinak ale Východočeši museli prakticky po celý zápas dotahovat náskok soupeře. Ve vyrovnané první třetině stačil ještě rychle vyrovnat Jirsa, zbylé šance převážně domácího celku pak už Česká Lípa předvedla.

Ve druhé třetině ale začali hosté daleko lépe. Výborně bránili, soupeře prakticky k ničemu nepouštěli a sami měli dobré příležitosti ke skórování. Po Krajcigrově přihrávce se navíc prosadil na sklonku 27. minuty Štěrba a Lípa šla do vedení. Pak sice hosté měli obrovské štěstí po velké šanci Pakosty, ale po ubráněném oslabení při vyloučení Nováka udeřil pěknou střelou Tichý. Na druhé straně sice pohotovou bekhendovou dorážkou snížil Savický, ale využitá standardní situace Slaného přinesla České Lípy do šatny dvoubrankový náskok.

Drama pokračovalo i zkraje závěrečné dvacetiminutovky. Zajímavou přetahovanou odstartoval Pakosta, který po výběhu od mantinelu trefil krásně pod břevno. Jen o několik vteřin později však na druhé straně udeřil neméně pěknou ranou Vladimír Vavruška. Jenže uběhlo jen 42 vteřin a Pardubice opět ztrácely jen gól. Šmíd překvapil Dvořáka nenápadnou střelou od mantinelu. Domácím se ale vyrovnat nepovedlo.

Uklidnění na hole České Lípy přinesl zkušený obránce Štěpán Slaný, který natáhl z vlastní poloviny a zaskočil brankáře Haleše. Blíže se už v zápase Pardubice nepřiblížily. Další ubráněné oslabení po faulu Kopiče ještě více zvýšilo sebevědomí Severočechů, kteří navíc po slepených gólech Tichého a Vavrušky z 54. minuty definitivně rozhodli o svém triumfu. V dlouhé powerplay se ještě prosadil Kadlec, a i když se Pardubice ještě stačily během 21 sekund propracovat ke snížení na 6:9, drama se už nekonalo. Poslední slovo řekl dalším gólem do prázdné branky Slaný, čímž završil svůj další superligový hattrick.

Českolipští tak díky výhře 10:6 odskočili na desátém místě od Pardubic i Hattricku Brno, na které mají shodně čtyři body náskoku. Pardubičtí však stále mají oproti České Lípě tři zápasy k dobru a o tom, kdo si zajistí účast v Livesport Superlize i pro příští sezonu bez nutnosti hrát play-down, tak stále ještě není rozhodnuto. Další zápas sehrají florbalisté České Lípy už v sobotu, kdy hostí od 19:00 Liberec.

Sokol Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:10 (1:1, 1:3, 4:6)
6. Velc, 34. a 59. Savický, 46. Pakosta, 47. Šmíd, 59. Oubrecht – 8. Jirsa, 27. Štěrba, 33. a 54. Tichý, 40., 49. a 60. Slaný, 46. a 54. Vavruška, 57. Kadlec.
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 24:25.