Českolipští po sérii tří porážek se silnými soupeři začali ve Znojmě s velkým favoritem dobře. Tatran si sice dokázal několik zajímavých možností vypracovat, ty však skončily na blocích pozorných českolipských zadáků případně brankáře Dvořáka. Několik brejkových situací však nedotáhla ani Česká Lípa, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina duelu mohla začít pro hosty ještě o něco lépe. Po faulu na Tichého totiž rozhodčí nařídili pro Českou Lípu trestné střílení, které však sám faulovaný neproměnil. Brankáře Kříže si sice rychle rozhýbal, své zakončení ovšem nasměroval vysoko nad.

Pak už se přece jenom začal favorit prosazovat. Dva slepené góly z ostrého úhlu v podání Péce a Kuna vytvořili domácím slibný náskok, který navíc krátce po skončení přesilovky využil i Němeček. Příval branek se však hostům povedlo zastavit a Peška dokonce ke konci druhé třetiny uplatnil svůj důraz a snížil na 1:3.

Ve třetí třetině sice Střešovičtí rychle odskočili zásluhou Péce, nicméně svým druhým gólem v utkání vrátil skóre na rozdíl dvou branek Peška a zůstává tak i nadále nejlepším superligovým střelcem. V napínavém závěru však nejprve domácí využili přesilovku po přísném vyloučení Krajcigra, kdy se prosadil Hanák, aby pak sudí Sýkora s Tkáčem neuznali České Lípě minimálně jeden regulérní gól.

První sporná situace nastala v době, kdy se balonek odrážel za Křížova záda a pohotový Němeček ho vytáhl v blízkosti brankové čáry, možná už lehce za ní. Ve druhé se už při hře 6 na 5 hosté prosadili a jak ukazovaly opakované záběry, tak naprosto v souladu s pravidly. Rozhodčí však i po zhlédnutí videa třetí trefu České Lípy kvůli výskoku Pešky neuznali.

I tak se ovšem svěřenci Davida Derky nemusí za svůj výkon stydět. Tatran sice zvítězil zaslouženě, ovšem Severočeši slušné znojemské návštěvě předvedli, že jsou v nejvyšší soutěži již etablovaným týmem. Navázat na tento výkon mohou už ve čtvrtek, kdy od 19:00 přivítají pražské Bohemians.

Tatran Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
29. a 41. Péc, 29. Kún, 32. Němeček, 57. Hanák – 40. a 43. Peška.
Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 413. Střely na branku: 32:16.