Nula v kolonce získaných bodů už je minulostí. Hned tři totiž Česká Lípa vydřela v regionálním derby proti Liberci. O jejich zisku rozhodl především znamenitý vstup do utkání a brzké vedení 3:0, o které se dvěma nájezdy postarali i Krajcigr a Tichý. Soupeř sice mocně dotahoval, ale v koncovce už náskok soupeře nestáhl.

Jen málokdy se stává, aby na výhru ve florbalové superlize stačilo vstřelit tři branky. Česká Lípa měla v tomto ohledu odpracováno už po osmi minutách. Nejprve byl v samostatném úniku faulován Radek Krajcigr a nařízené trestné střílení proměnil Milan Tichý. Sudí Bališ s Vargou navíc vzápětí darovali České Lípě další nájezd, který tentokrát proměnil sám Krajcigr. Když se pak po rychlé akci Hřebřiny s Jansou trefil druhý jmenovaný, vypadalo to s domácím týmem výborně.

Svěřenci trenérky Lenky Bartošové se ale v zápase mohli spolehnout na výbornou obranu podpořenou exkluzivním výkonem brankáře Jan Dvořáka. Tlak Liberce se sice ve druhé části hry stupňoval, nicméně vygradoval pouze v jediný gól Lukáše Kořínka. Nutno podotknout, že Českolipští v prostřední části hry přežili bez inkasované branky hned šest minut v oslabení.

Zatímco ve druhé třetině byla převaha Liberce znatelná, což potvrdila i statistika střel (3:13), třetí dvacetiminutovka už opět nabízela příležitosti na obou stranách a napilno tak měl kromě Dvořáka i liberecký Vaníček. V době, kdy zápas poklidně spěl ke svému konci, se však začala situace dramatizovat. Nejprve putoval na trestnou lavici Jansa a o pouhých 32 vteřin později navíc inkasovala menší trest za špatné střídání i českolipská střídačka.

Domácí se však v početní nevýhodě srdnatě bránili a inkasovali až v době, kdy byli ve čtyřech po nečekaně přesné trefě Kopeckého. Jenže to už do konce utkání zbývalo jen 45 vteřin a veledůležité vítězství nakonec dokázala Česká Lípa uhlídat. V tabulce se tak na svého pátečního soupeře dokázala bodově dotáhnout. Svůj zisk v této sezoně může rozmnožit už v neděli, kdy hostí Vítkovice.

3. kolo florbalové Superligy:
FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBC Liberec 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
7. Tichý z TS, 7, Krajcigr z TS, 8. Jansa - 29. Kořínek, 60. Bitman.
Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 5:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 16:28. Diváci: 316.