První třetinu přitom svěřenci kouče Davida Derky zvládli velmi dobře. Zkraje sice přežili několik brněnských příležitostí, ale pak sami rozpoutali střelecký koncert. Během necelých dvou minut totiž chyby hostující defenzivy dokázali nekompromisně trestat Ekl, Krajcigr i Kopič a rázem bylo na světě slibné vedení 3:0.

To sice v 19. minutě malinko zredukoval výtečně hrající Hronek, ale proměněné trestné střílení Milana Tichého opět vrátilo Severočechům třígólový náskok. Sebevědomí do žil pak mohl domácím nalít i skvělý zákrok Dvořáka proti trestnému střílení Juhaňáka, ale i tak se Hattrick nečekaně radoval z rychlého vyrovnání.

Špatného vstupu Českolipských do druhé třetiny gólově využil nejprve Hronek a slepené zásahy Gryce s Vlachem pak v mžiku skóre zápasu dorovnaly. Florbalový Bůh však přesto ještě České Lípě nadělil druhou šanci. Pěknou přihrávku Krajcigra nejprve uklidil do poloprázdné branky Štěrba a vzápětí si oba dva úspěšnou kombinaci při přesilovce prohodili a Krajcigr zvyšoval před přestávkou už na 6:4.

Dobrou šanci ke zvýšení náskoku pak promarnil hned zkraje třetí části hry Štěrba, který svůj samostatný únik poslal nad branku. Po přísném vyloučení Ekla se tak chopili šanci hosté a náskok České Lípy zlikvidovali. Přesilovku využil Juhaňák a hned o 32 vteřin později zkompletoval hattrick Hronek.

V závěrečných minutách měli blíže k rozhodující brance hosté, ale několik svých nadějných šancí nevyužili, a tak se šlo do prodloužení. To je ale činnost, která letos České Lípě šlape dobře a gól Milana Tichého ze 64. minuty přece jenom přisoudil Severočechům o bodík víc. V tabulce se však navzdory výhře Česká Lípa drží i nadále až na třináctém místě.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:6pp (4:1, 2:3, 0:2 – 1:0)
Branky: 13. Ekl, 14. a 39. Krajcigr, 15. Kopič, 19. a 64. Tichý, 31. Štěrba – 19., 24. a 44. Hronek, 29. Gryc, 30. Vlach, 44. Juhaňák.
Rozhodčí: Reichelt, Kostinek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 11:24. Diváci: 168.