Utkání rozjeli Severočeši lépe. Už po čtrnácti vteřinách byl faulován právě Krajcigr a sám postižený s přehledem rozhýbal hostujícího brankáře Blumbergse, který zaskočil při trestném střílení za jinak spolehlivě chytajícího Křepelku. Šance na zvýšení náskoku pak měli v krátkém časovém sledu také Peška a Kopič oba však zblízka mířili pouze do brankové konstrukce.

Pak převzali iniciativu Pražané. Za výborného Dvořáka nejprve napasoval svou dorážku Ondřej Plíhal a po změně stran překonali v rychlém sledu českolipského brankáře také Klápa s Kellermannem. Hosté v těchto fázích zápasu dominovali a jen díky domácímu gólmanovi zůstal zápas i nadále otevřený. Ke konci druhé třetiny navíc úspěšně dokončil přečíslení s Krajcigrem pohotový Vavruška a vlil tak Českolipským před startem třetí třetinu čerstvou krev do žil.

Přesilovku při Plíhalově vyloučení sice ještě domácí nevyužili, ale krátce po návratu soupeřova útočníka správně načasoval svou ránu Krajcigr a trefil se podél ruky Křepelky. Ve velkém dramatu závěrečné části hry si však vzali další slovo nejprve hosté. Nejprve využil dobré přihrávky Procházky Horák a z levé strany trefil přesně pod horní tyč.

Ani tento krizový moment ale nadšení bojujících domácích nezlomil. Minutu a půl po inkasované brance totiž Jirsa uvolnil na vzdálenější tyči Pešku a ten zase dorovnal skóre. V rušném závěru pak mohly vyhrát oba týmy. Štěstí se nakonec usmálo na domácí, kdy se po krosové přihrávce Pešky trefil potřetí v zápase Krajcigr a uzavřel tak svůj hattrick.

Přesto mohli hosté ještě vyrovnat. Právě Peška dostal za zásah vysokou holí do soupeřova obličeje trest na 2+2 minuty, ale hosté už dlouhou přesilovku proti obětavým domácím nezvládli využít. Po pěti prohrách v řadě tak Česká Lípa konečně bodově zabrala a v přímé bitvě o desítku přetlačila Vinohrady 5:4.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
1., 43. a 57. Krajcigr, 38. Vavruška, 51. Peška – 9. Plíhal, 25. Klápal, 27. Kellermann, 50. Horák.
Rozhodčí: Gavlas, Petřík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 20:18. Diváci: 204.