Českolipští florbalisté vinou dopravních komplikací přicestovali do Pardubic jen těsně před zápasem a jeho tempo prakticky po celé utkání nechytli. Domácí navíc využili výborného vstupu do utkání a po trefě Žáčka rychle vedli. Pak sice srovnal v přesilovce Kopič, ale žádnou změnu obrázku hry to neznamenalo.

Oboustranně nudné utkání, v němž oba týmy sázely spíše na individuální průniky moc šancí nenabízelo ani po změně stran. Na šťastnou trefu Buriana sice zareagoval proměněným nájezdem Krajcigr, ale Východočechům vrátil jednobrankový náskok před brankou nehlídaný Milan Bína. Za stavu 3:2 se také odcházelo do šaten.

Hosté však vedle malé míry nebezpečí v útoku kupili také chyby v defenzivě, čehož Pardubice využívaly. Zblízka se za Dvořákova záda prosadil i Kučera, nicméně jeho branku muselo potvrdit až video. Pak se sice po další krosové přihrávce prosadil v přesilovce svým druhým zásahem Kopič, ale jízda za vyrovnáním se nekonala.

Přišel totiž dvojúder z hole Adama Šmída, který dvakrát potrestal velká okna v defenzivě Severočechů a prakticky rozhodl zápas. Trefa Pešky v oslabení a pěkný Krajcigrův bekhend sice ještě přitáhli Českou Lípu na rozdíl jediné branky, nicméně ve sterilní power-play se žádná honba za vyrovnáním nekonala. Po chybě v rozehrávce navíc přidal sedmý gól Šmíd a Pardubice opět odskočily.

Sérii porážek Pardubic neprodloužil ani další rychlý kontaktní gól Slaného, po němž Lípa ještě jednou snížila, ale Tichého nadějný pokus v samotném závěru už kýžený vyrovnávací trefu nepřinesl.

Severočeši tak vinou podprůměrného výkonu propásli obrovskou šanci vzdálit se od týmů pod sebou a boj o desáté místo tak zůstává i nadále otevřený. Pardubice naopak slavily první superligové vítězství od 17. listopadu, kdy doma porazily Otrokovice 7:5.

„Super akce se spoustou diváků. Školáci však viděli podprůměrný zápas, ve kterém byli domácí jednookým králem mezi slepými. Nešly nám vůbec nohy a hromadili jsme spoustu zbytečných ztrát. Sice jsme hráli na míčku, ale vůbec nebyli nebezpeční. Soupeře jsme dokázali přehrát pouze v nestandardních situacích a skórovali jsme v přesilovkách či v oslabeních. Dneska jsme to domácím velice usnadnili. Jestli to bylo ranním vstáváním okolo páté hodiny, delší cestou nebo nulovou rozcvičkou je de facto jedno. Hráli jsme špatně a v dalších duelech musíme být výrazně lepší,“ uvedl k duelu kouč David Derka.

Sokoli Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:6 (1:1, 2:1, 4:4)
Branky:
2. Žáček, 29. Burian, 33. Bína, 43. Kučera, 49., 54. a 60. Šmíd – 10. a 46. Kopič, 31. a 58. Krajcigr, 55. Peška, 60. Slaný.
Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4175. Střely na branku: 20:20.

Foto: FB Sokoli Pardubice