Naděje českolipských příznivců se po povedeném televizním vystoupení proti Tatranu upínaly k duelu v Pardubicích, kde proti soupeři podobné úrovně chtěli Českolipští poprvé v sezoně zabodovat. Po tristním začátku však po celý zápas jen dotahovali ztrátu a nakonec prohráli vysoko 5:11.

Nepovedená byla v podání České Lípy zejména první třetina. Už na konci třetí minuty se ujala střela Zozuláka, a když se o dvě minuty později prosadil ranou z dálky i Oubrecht, vedli Sokoli už 2:0. Zatímco vepředu byla Česká Lípa pramálo nebezpečná, na druhé straně kupila chyby. Jirsa při pokusu o kličku Černému ztratil míček a pardubický útočník upravil již na 3:0.

Domácím se povedlo zapomenout na předchozí domácí debakl s Vítkovicemi a hráli velmi dobře. Po vyšachování obrany zakončil další rychlý brejk Pakosta. Druhý gól přidal do přestávky i Oubrecht, který se dokáza

l trefit ve vlastním oslabení. Severočeši pak ale ještě čtrnáct vteřin před první sirénou stejnou přesilovku Krajcigrem využili, takže se odcházelo do šaten za stavu 5:1.
Hosté pak ve druhé dvacetiminutovce odehráli daleko lepší partii. Krajcigr v přesilovce brzy snížil, ale další šance zůstaly nevyužity. Naopak nebývalou laxnost v českolipských zadních řadách dokázal využít Kourek. I když se vzápětí rychle prosadil Ekl, krátce před pauzou vrátil skóre na čtyřgólový rozdíl výborně hrající Kourek.

Šance na bodový zisk nebyly po čtyřiceti minutách velké, ale v 51. minutě je přiživil Krajcigr, který trefil do branky hezkou Kadlecovu přihrávku kapitána Kadlece. Záhy po něm se to ale povedlo Kourkovi a Pardubice opět odskočily na čtyři branky. Málo platné, že Českou Lípu opět překvapivou ranou na bližší tyč přiblížil Dzierža, když vzápětí přišla přesná rána Škeříka do šibenice.

Zoufalý nápor v power-play už žádné drama nepřišel. Domácí s přehledem blokovali českolipské pokusy plynoucí z platonického tlaku a sami ještě dvakrát udeřili Žáčkem a Savický. Z východních Čech si tak Česká Lípa odvezla nečekaný jedenáctigólový debakl a zůstává v tabulce bez bodu.

„Bohužel se nám vůbec nepovedl vstup do zápasu. Dobrou obranou, kterou jsme se blýskli proti Tatranu, jsme se tentokrát nepředvedli. Ve druhé třetiny jsme se zlepšili na balonu i v obraně, ale na kýžený rozdíl dvou gólů se nám po celý zápas nepovedlo přiblížit. Prohra je zasloužená,“ hodnotila zápas trenérka Lenka Bartošová.

2. kolo Tipsport Superligy:
Sokoli Pardubice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 11:5 (5:1, 2:2, 4:2)
Branky a nahrávky:
3. Zozulák (Kourek), 5. Oubrecht (Petr), 14. Černý, 14. P. Pakosta (Petr), 20. Oubrecht, 34. Kourek (Dlesk), 40. Kourek (Zozulák), 49. Kourek (Dlesk), 52. Škeřík (Dlesk), 55. Žáček (Slabý), 57. Savický (Žáček) – 20. Krajcigr (Tichý), 26. Krajcigr (Ekl), 35. Ekl (Slaný), 41. Krajcigr (Kadlec), 51. Dzierža (Spilka)
Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 310. Střely na branku: 26:20.