Stejně jako v říjnovém superligovém vzájemném měření sil s tímto soupeřem se i tentokrát mohli hosté pochlubit velmi dobrým startem do zápasu. Už v páté minutě se totiž prosadil Novotný a do přestávky se trefil ještě Kněžour. Domácím se naopak kombinačně nedařilo a za prvních dvacet minut vystřelili na branku Ponomareva jen šestkrát.

Skóre pro hosty bylo ještě veselejší už na začátku 22. minuty, kdy se pěknou ranou z otočky prosadil Štěrba a zvýšil už na 3:0. Od té doby se však zároveň probudil i celek Chodova. Už za 52 vteřin se totiž trefil Strnad a nastartoval tak stíhací jízdu Pražanů. Ti pak po trefách Pražana a Majera dokázali brzy vyrovnat a zdálo se, že zápas v poklidu otočí.

Jenže pak utekl po levé straně Vlček a nenápadnou ranou vrátil Lípě vedení. Na druhé straně ale opět velmi rychle kontroval využitou přesilovkou Vávra a krátce před odchodem do kabin dostal favorita poprvé v utkání do vedení Sýkora.

Třetí třetina pak byla velmi vyrovnaná a Českolipští se dokonce na sklonku 52. minuty mohli radovat z vyrovnání. Po rychle rozehrané standardce a nápadité přihrávce Novotného srovnal kapitán Kadlec. Následně hosté nevyužili slibnou šanci k obratu ve skóre, za což je v 56. minutě potrestal nepokrytý Vošta. Výhru domácích ještě zpečetil dvěma brankami Mikuláš Krbec.

Česká Lípa tak po slušném výkonu opět doplatila na velmi špatnou koncovku a v podobně jako v posledních třech superligových duelech odešla její vinou z palubovky poražena. Napravit tuto sérii může už o prvním prosincovém dni, kdy zamíří na půdu Bohemians. Zde se hraje od 17:00.

Čtvrtfinále Poháru českého florbalu:
Florbal Chodov – FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:5 (0:2, 4:1, 3:1)
22. Strnad, 23. Pražan, 26. Majer, 28. Vávra, 39. Sýkora, 56. Vošta, 56. a 59. Krbec – 5. Novotný, 14. Kněžour, 22. Štěrba, 27. Vlček, 52. Kadlec.
Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:20. Diváci: 30.