Oba týmy dosud prožívají podobně špatný vstup do sezony. Zatímco však Česká Lípa vybojovala v dosavadním průběhu sezony alespoň dva body za těsnou výhru po prodloužení na půdě Hattricku Brno, vinohradští Sokolové zatím na body čekají a v žádném zápase k nim doposud neměli blízko.

Sezonu totiž odstartovali vysokou porážkou 2:11 s Tatranem Střešovice, následoval debakl v Ostravě (1:8) a vysoká domácí prohra s Libercem, kterou Královské Vinohrady mírnily až v poslední třetině na 2:7. Na Chodově pak v malém pražském derby vinohradský celek prohrál 7:13 a po přece jenom trochu zlepšeném výkonu padl v posledním svátečním utkání také s Black Angels poměrem 2:7.

Bilance vzájemných zápasů je velmi pestrá a datuje se už do lítých play-offových soubojů ještě v rámci první ligy. Zatímco v druhé nejvyšší soutěži byli převážně úspěšnější Pražané, v Superlize se daří více České Lípě. Ta loni proti Sokolu dokázala vybojovat hned pět bodů za domácí vysokou výhru 11:5 a venkovní hubenou 4:3 po prodloužení, přičemž hosté vyrovnávali po standardní situaci až v poslední vteřině.

Aktuálně poslední celek tabulky se zatím může alespoň částečně opřít o výkony šestadvacetiletého forvarda Viktora Kopeckého, který se v tomto ročníku Livesport Superligy prosadil už pětkrát a je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Dalším střelcům se ale příliš nedaří. Vinohrady doposud nasázely v probíhajícím ročníku do soupeřových branek jen 14 gólů a samy jich hned 46 inkasovaly.

Nejhorší obranu v soutěži má však zatím právě Česká Lípa. Ta inkasovala za šest odehraných zápasů hned 51 branek a potřebuje se v této činnosti zlepšit. V tomto týdnu nejprve Severočeši poprvé zabojovali, když vydřeli dva body na půdě Hattricku Brno po výhře 7:6 po prodloužení, pak ale ztratili nadějně rozjeté derby s Libercem. Z náskoku 3:0 nezbylo nic a Liberec si vezl domů výhru 8:4.

A co od souboje čeká českolipský veterán Štěpán Slaný? "Boj. Myslím, že oba týmy cítí, že právě tento sobotní zápas může být dobrým odrazovým můstkem k lepšímu postavení v tabulce. Od zápasu tak nemůžeme čekat nic víc, než výhru za tři body, všechno ostatní pro nás bude logicky zklamáním. SKV jsou sice docela sympaťáci, ale taky je to náš tradiční rival, tak prostě doufám, že dostanou na prdel. K tomu bude důležité abychom se vrátili zpět k věcem, které Českou Lípu tradičně zdobí."

Utkání začíná v 17:30 v hale TJ Sokol Královské Vinohrady a v pozici rozhodčích ho budou řídit Kamil a Tomáš Sojkové. Pokud se do Prahy nevypravíte osobně, můžete duel sledovat tradičně prostřednictvím on-line přenosu a videa.