První zápas jsme odehráli proti domácímu Liberci a vůbec jsme nezačali špatně. Celý zápas jsme měli ve svých florbalkách. Bohužel jsme necelé dvě minuty před koncem zápasu dostali ze standardky kontaktní gól na 2:3. Tak jsme si vzali time-out a řekli jsme borcům, ať jsou v klidu, a že minutu do konce zvládneme a vítězství si pohlídáme. Ale co čert nechtěl, 35 sekund před koncem přišla opět standardka v naší obranné třetině a opět jsme inkasovali gól. Utkání tedy skončilo remízkou 3:3.

No nic, museli jsme se z toho oklepat a připravit se na další utkání, proti dalšímu severskému týmu, a to Jablonci. V tomto zápase jsme dominovali a tým z "Peltova království", jsme udolali 8:2. Poslední zápas před obídkem nás čekal proti Chemikům z Ústí nad Labem. Utkání jsme měli pod kontrolou až do zbytečného vyloučení na naší straně 2+10 (osobní trest). Tím pádem jsme byli docela dost oslabeni.
Oslabení jsme ale zvládli na výbornou a dokonce jsme přidali i další gól na 3:1. Vzápětí jsme ale šli opět do čtyř a celé dvě minuty jsme Ústečáky k ničemu nepustili. Do konce zápasu jsme navíc přidali ještě jeden buřťák šťavňaťák a utkání nakonec dopadlo vítězně pro naše barvy 4:1. Oslabení jsme si vyříkali ještě na palubovce (osobní 10. min trest) a věříme, že se to nebude již opakovat. Následně nás čekal společný oběd a troška work outu (krom tří bouráků, kteří nás už nedoplnili v odpoledních bojích a nových borců, kteří dorazili až na odpolední souboje).

Odpoledne nás tedy čekaly dva zápasy, a to proti domácímu Liberci. Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a brzy jsme ho měli pod kontrolou. Pak naše hra hodně polevila (přestal tam být pohyb, střelba, atd). Zápas jsme ale i přes špatné nasazení zvládli a vyhráli 7:2. Poslední zápas florbalové soboty nás čekal proti našemu přidruženému mužstvu ze Šluknovska. Zde se opakoval podobný scénář z předešlého matche proti Liberci. Brzy jsme vedli 5:2, ale po přestávce na nás asi spadla DEKA a totálně jsme přestali dodržovat pokyny z lavičky. Zápas tak nakonec skončil remízou 5:5. Gratulujeme všem soupeřům a velké díky patří i rodičům za pomoc se svozem a obrovskou podporu v hledišti. Makáme dále a ole FBC!