Tuto neděli nás čekal první ostrý turnaj v sezóně, a to na palubovce v Novém Boru. V prvním utkání nás čekal soupeř z Děčína a utkání jsme zvládli na výbornou. Hráli jsme velice kombinačně, v pohybu (tzv. mazácký florbal) a duel jsme zvládli vítězně 9:3. Ve druhém zápase jsme Borákům říkali, že musíme navázat na první zápas a pokud budeme takto makat, tak nás třeba může čekat opět vítězství proti houževnatému Chomutovu. Bohužel se tak nestalo a prvních cca osm minut bylo velice špatných, přičemž se Chomutov dostal do vedení 6:1. Tak jsme si k tomu něco řekli a i když nakonec poločas skončil 1:7, byla druhá půlka z naší strany podstatně lepší a na konci zápasu svítil stav 3:9.

Ve třetím a zároveň posledním utkání nás čekal tradiční rival z Liberce. Opět se bohužel opakovala pasáž z předešlého utkání proti Chomutovu, kdy jsme opět nezvládli vstup do zápasu. Druhá půlka byla opět výrazně lepší, ale nakonec jsme prohráli 5:7 (zde jsme si vyzkoušeli i hru bez brankáře, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku, byť jsme ani sami neinkasovali).

Pro některé mlže to byl první turnaj v pětkovém florbale a myslím si, že se toho zhostili velice dobře. Samozřejmě musíme dále makat, protože sezona je teprve na začátku. Rodičům děkujeme za podporu.