Na Tatranu přitom svěřenci trenérů Davida Derky a Petra Kopty začali výborně a po dvou trefách navrátilce do sestavy Štěpána Slaného dvakrát vedli. Vítovec, Kolísko a Němeček však ještě v první třetině dokázali skóre otočit.Na jejich vedení nic nezměnilo ani snížení Ekla po pěkné akci s Jirsou.

Asi svůj nejlepší výkon v utkání předvedli Severočeši ve druhé třetině. Na trefu Pánka znamenající zvýšení náskoku Střešovic hrajících v nové hale ve Sportovním centru Řepy totiž odpověděli Mlejnek s Krajcigrem a vyrovnali na 5:5. Nicméně rovnovážný stav vydržel pouze 31 vteřin. Poté se trefil Brautferger a hostitelé od té doby náskok nepustili. Na další gól Meliše sice ještě odpověděl po úspěšném úniku Krajcigr, ale v závěru třetiny snadno proměnil trestné střílení Tlapák a Střešovičtí tak odcházeli do šaten s náskokem dvou branek.

Ve třetí třetině už byla znatelná výrazná převaha Tatranu. Hosté nejprve využili dlouhou přesilovku 5 na 3 a po návratu Vítovce na hřiště sami z jeho hole inkasovali. Brzy navíc přidal další zásah Brautferger a skóre ve prospěch v pohodě hrajícího Tatranu zkompletovali Langer s Pánkem.

Šanci musí oživit vysoká výhra nad Libercem

Ani po porážce 6:12 však nejsou naděje českolipského FBC na postup ze základní skupiny ještě zcela u ledu. Poslední hrací den nicméně potřebují před vlastními diváky porazit v severočeském derby FBC Liberec o čtyři branky a více. Zároveň musí doufat, že Střešovice doma potvrdí roli favorita proti prvoligovému Chomutovu a vyhrají tento duel za tři body.

Ohlas trenéra České Lípy Davida Derky: „Tatranu jsme dali strašně moc gólů zadarmo. Ve třetí třetině jsme chtěli něco vyzkoušet, neboť máme poslední dva zápasy před sebou. Kluci na sebe nebyli tak zvyklí a zůstala tam okénka, která Tatran trestal. Před zápasem s Libercem nás čeká soustředění v České Lípě. Chceme, aby se věci, které si zde řekneme, projevily i v pondělním utkání. Domácí prostředí je určitě pro kluky i pro soupeře vzhledem k parketám specifické. Na diváky se těšíme, jsem rádi, že přišli i na přátelská utkání.“

Tatran Střešovice – FBC Česká Lípa 12:6 (4:3, 4:3, 4:0)
6. a 15. Kolísko, 12. a 43. Vítovec, 18. Němeček, 25. a 53. Pánek, 34. a 44. Brautferger, 35. Meliš, 38. Tlapák, 49. Langer – 5. a 8. Slaný, 19. Ekl, 27. Mlejnek, 33. a 36. Krajcigr.
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 104. Střely na branku: 40:19.