Svěřenci kouče Davida Derky sice odehráli na Jižním Městě ještě vcelku zdařilou první třetinu, po níž po vyrovnaném průběhu prohrávali 1:2, ve druhé třetině však přítomné fanoušky příliš nepotěšili. Dostali totiž šest branek a zejména svým přístupem nijak nepřipomínali hru, která Českou Lípu v Superlize zdobí. Ve třetí třetině sice hosté zlepšili pohyb a dokázali čtyřikrát skórovat, sami však dostali dalších pět branek a výsledkem byla nečekaně vysoká prohra 5:13. Dobrou formu posledních zápasů potvrdil Radek Krajcigr, který zaznamenal tři body.

S výsledky a především prezentovanou hrou není v posledních týdnech spokojený ani kouč David Derka, který se takto k utkání vyjádřil sám. "Myslím, že prvních 15 minut jsme měli více ze hry, kdy jsme soupeře nepouštěli do velkého počtu šancí a zároveň jsme si sami některé vytvořili. Bohužel jsme z toho moc nevytěžili. Koncem první třetiny jsme přestali posouvat míčky a byli jsme krok za soupeřem. Bohužel druhou třetinu jsme nezvládli v hlavě. Začali jsme kupit hloupé chyby a přestali jsme hrát s míčkem a vytvářet si šance. Soupeř bez větších potíží navýšil skóre. Do třetí třetiny jsme šli mnohem lépe nastavení a po dvou gólech jsme se nadechovali ke zdramatizovaní zápasu. Vytvořili jsme si ještě několik zajímavých šancí, ale bohužel pak přišly dva smolné góly a bylo po zápase.

Celkově jsme do zápasu nešli dobře připraveni to odmakat, odbránit a odjezdit po "prdeli". Nejspíše to byl výsledek našeho rozložení, kdy jsme toho moc pro rozsáhlou marodku poslední tři týdny pořádně netrénovali a bez kvalitních tréninků nemůžeme očekávat kvalitní výkony. Potřebujeme se uzdravit, kvalitně potrénovat a pak budeme opět silní. Všem přejeme krásné a pohodové svátky."

Kalendářní rok 2022 zakončí Česká Lípa mezi svátky duelem na hřišti pražské Sparty. Hrát se bude v úterý 27. prosince.