Severočechy mohlo v utkání mrzet zejména fatální neproměňování vyložených brankových příležitostí v první třetině. Zaskočený soupeř se dlouho nemohl dostat na dostřel českolipské branky, ale přesto se po rychlém protiútoku prosadil na konci 12. minuty Matěj Boček. Výkon z prvních dvaceti minut však dával do dalšího průběhu hry hodně optimismu.

Jenže ten nevydržel dlouho. Českolipští výrazně slevili a po většinu druhé části hry jen přihlíželi nápaditě kombinujícím domácím. Kopecký brzy zvýšil na 2:0 a po další obrovské chybě v rozehrávce přidal záhy třetí branku Radek Hanák. Českolipským pak nepomohlo ani to, že konečně protrhli střeleckou smůlu. Po rychlém objetí branky zasunul za vynikajícího brankáře Körbera pohotový Krajcigr.

Na sklonku 29. minuty ale nachytal Dvořáka ranou z velké dálky od mantinelu Renčín a náskok Pražanů byl tříbrankový. Českolipští sice vzápětí využili díky Krajcigrovi přesilovou hru, ale na další snížení už neměli. Naopak hru v početní převaze zužitkovali díky Hněvkovskému i domácí a navýšili své vedení na 5:2. Hrubou chybu hostující obrany při bránění nevinné standardní situace z rohu hřiště navíc potrestal těsně před odchodem do šaten Vojtěch Novotný. Druhá třetina byla nepochybně tím nejhorším, co dosud Česká Lípa v tomto superligovém ročníku předvedla.

Cestu za dotahováním spíše průměrného soupeře navíc zhatily další dva direkty bíločerných ve třetí třetině. Burian s Hanákem upravili už na hrozivých 8:2, ani za tohoto stavu se však Česká Lípa nevzdala. Po průniku Štěrby přidal třetí gól hostů Vlček a záhy na to snížil po 21 vteřinách Jirsa. Domácí reagovali oddechovým časem, ale tlaku České Lípy nezabránili.

Na přesilovkovou bombu Slaného totiž navázal o 31 sekund později neméně pěknou ranou pod břevno Jirsa a rázem bylo pět minut před koncem vedení Black Angels už pouze dvoubrankové. Mimochodem Štěpán Slaný dosáhl jako první obránce v historii soutěže milníku 300 kanadských bodů a zároveň to pro něj byl 150. gól v Superlize. Ve zbytku utkání už ale Českolipští selhali v koncovce, přičemž neproměňovali ani ty nejvyloženější šance. Dost jich zlikvidoval také muž zápasů v brance domácích Daniel Körber. Do prázdné branky naopak pečetil výhru Pražanů Tomáš Hanák.

Českolipští tedy zůstávají po dvou utkáních Superligy na nule, šanci k nápravě dostanou už tuto sobotu, kdy se od 17:00 představí na palubovce pražské Sparty. Hrát se bude v hale na Podvinném mlýně.

Black Angels – FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:6 (1:0, 5:2, 3:4)
12. Boček, 22. Kopecký, 25. a 49. R. Hanák, 29. Renčín, 37. Hněvkovský, 40. Novotný, 45. Burian, 60. T. Hanák – 27. a 33. Krajcigr, 50. Vlček, 50. a 55. Jirsa, 55. Slaný.
Rozhodčí: Pospíšil, Drápal. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:2. Diváci: 145. Střely na branku: 27:33.