Domácí Střešovice se navíc dokázaly v utkání uklidnit velmi rychle. Už po necelých pěti minutách totiž využil dobré práce Meliše za brankou pohotový Kolísko a zblízka prostřelil Dvořáka. Po hrubé chybě Pastora při rozehrávce navíc záhy na to přidal druhý zásah Brautferger a domácí dle očekávání směřovali k vítězství.

Dlouhou pasáž hry bez vstřelené branky nakonec ukončil Tatran až sérií slepených gólů v prostřední části hry. Meliš, Rod a Langer v rozmezí necelé minuty dostali z rychlých akcí za Dvořákova záda další tři míčky a skóre po druhé třetině pak ještě uzavřel po velmi podobné akci Jonáš Kreysa.

Českolipští se střelecky do statistik utkání zapsali až v závěrečné části hry. Nejprve se přízemní ranou na bližší tyč prosadil Kopič a po trefě Langera z výjezdu dokázal ještě jednou překonat Kříže v brance Střešovic přesnou dorážkou Ekl. Poslední slovo ale měli florbalisté v červeném. 44 vteřin před závěrečnou sirénou završil vysokou výhru Tatranu pěkným výběhem z rohu hřiště a následným bekhendovým zakončením Ondřej Papoušek.

Česká Lípa ale i díky ztrátám Pardubic a Hattricku Brno stále hájí kýženou desátou pozici. Velmi důležitý duel sehraje už ve čtvrtek právě na hřišti Pardubic. Zápas na východě Čech začíná v 19:00.

Tatran Teka Střešovice – FBC4CLEAN Česká Lípa 8:2 (2:0, 4:0, 2:2)
5. J. Kolísko, 7. Brautferger, 26. Meliš, 26. Rod, 27. a 55. Langer, 37. Kreysa, 60. Papoušek – 47. Kopič a 58. Ekl.
Rozhodčí: Furmánek, Šulc. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 31:18. Hráno bez diváků.