Už v úvodní části nebyla o zajímavé okamžiky nouze. Hosté se po rychle sehraném brejku brzy dostali do vedení zásluhou zakončujícího Jakuba Gricha. Velkou šanci na zvýšení náskoku pak měli hosté prostřednictvím trestného střílení, které ale nedokázal proměnit proti výbornému Dvořákovi Červenka. Přesto bylo domácím úzko i v dalším průběhu hry.

Po vyloučení otrokovického Sovjáka totiž přišly rychlé tresty pro Štěrbu a Slaného, který dokonce dostal za nesportovní chování i osobní desetiminutovou penalizaci, a Panteři měli další velkou šanci jak svůj náskok navýšit. Jenže Českolipští předvedli v oslabení skvělý obětavý výkon a odrazili se k obratu v zápase.

Po standardní situaci totiž překonal jinak vynikajícího brankáře Kohúta přesnou střelou Tichý a srovnal. Hosté se však ještě jednou a naposledy dostali v zápase do vedení. Do otevřené obrany vnikl Červenka a přesnou ranou ke vzdálenější tyči skóroval. Domácí však srovnali krok ještě do přestávky. Nahození Nováka před branku tečoval Stárek a do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Od druhé třetiny už byli domácí přece jenom lepším týmem. Přesilovková trefa Tichého je poprvé dostala do vedení, na které však krásným lakrosovým zakončením stačil ještě zareagovat svým druhým gólem Jakub Grich. Hostující gólman Kohút pak několika zákroky držel otrokovickou šanci na body, nicméně pár vteřin před druhou sirénou využil přesilovku Slaný a tohle vedení už domácí nepustili.

Výrazně jim pomohla také situace zkraje třetí třetiny. Krajcigr v rychlém přečíslení uvolnil Štěrbu, který si sice dlouho rovnal míček na čepeli, o to lépe však vystřelil a zvýšil náskok na 5:3. Následovaly dlouhé minuty se šancemi na obou stranách, při nichž se ale vyznamenávali oba gólmani a utkání tak bylo otevřené až do samotného závěru.

Necelých pět minut před koncem však rozhodčí po nepřehledné situaci v hostujícím brankovišti a faulu na Krajcigra nařídili trestné střílení, které sám postižený s přehledem proměnil a rozhodl zápas. Otrokovice se následně ještě odhodlaly k dlouhé hře bez brankáře, při níž si ale šance nevytvářely. Štěrba naopak trefil opuštěnou klec a pečetil teprve druhou českolipskou výhru v normálním hracím čase za tři body.

Přesto však tým trenéra Davida Derky zůstává na předposledním třináctém místě a o nadcházejícím víkendu ho čekají dva těžké oříšky. V pátek souboj na Chodově a v neděli domácí boj s úřadujícími mistry z Mladé Boleslavi.

FBC 4Clean Česká Lípa – Navláčil Panthers Otrokovice 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
Branky: 13. a 24. Tichý, 20. Stárek, 40. Slaný, 41. a 60. Štěrba, 56. Krajcigr z TS – 3. a 35. Grich, 16. Červenka.
Rozhodčí: Bališ a Varga. Vyloučení: 4:3, navíc Slaný osobní trest 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 117. Střely na branku: 27:23.