Liberečtí stále bojují o účast v play-off. Tam se celek z krajského města objevil naposledy v sezoně 2010/2011, kdy po třech zápasech nestačil ve čtvrtfinále na Ostravu. Aktuálně je výběr zkušeného trenéra Zdeňka Skružného na osmém místě, přičemž na deváté Black Angels má náskok pouhých dvou bodů. Pražané navíc mají na svého úhlavního soupeře v bitvě o vyřazovací část jeden zápas k dobru.

Dobrou formu Liberce dokumentují i výsledky z jeho posledních sedmi zápasů, v nichž dokázal hned pětkrát zvítězit, přičemž nečekaně triumfoval také na hřištích Tatranu Střešovice nebo Chodova. Porážky zaznamenal jen v domácích duelech s favority – Spartou a Mladou Boleslaví.

Z kádru našeho soupeře se střelecky daří tradičně Radku Valešovi, který se v tomto superligovém ročníku prosadil celkem sedmnáctkrát. K tomu přidal také čtrnáct asistencí, což z něj dělá jasně nejproduktivnějšího hráče osmého týmu tabulky. V libereckém kádru aktuálně působí i dlouholetý českolipský gólman Ivan Ponomarev, v probíhajícím ročníku ale zatím spíše kryje záda jasné jedničce Danielu Mückovi.  

Liberec v tomto ročníku vyzval Českou Lípu dosud dvakrát. Pokaždé to přitom nedopadlo pro výběr trenéra Davida Derky, který v minulosti rovněž v Liberci působil, zrovna dobře. Kromě prosincového debaklu 7:19 na půdě soupeře totiž Liberečtí opanovali také srpnové měření sil v Poháru českého florbalu, když v České Lípě zvítězili vysoko 13:5. Superligová bilance krajských rivalů zatím hovoří lehce ve prospěch Liberce, který má na svém kontě čtyři výhry, Česká Lípa tři.

Nicméně v táboře modrobílých panuje po třech porážkách od pražských celků dobrá nálada. Ve čtvrteční dohrávce na půdě Pardubic totiž zaznamenali velmi důležitou výhru 10:6, díky níž se v tuto chvíli osamostatnili na desáté příčce tabulky zajišťující vzhledem k okolnostem přímou záchranu. Stále totiž není jasné, zda se ještě první liga do konce sezony rozjede.

„Regionální derby sebou nese občas víc než zisk tří bodů. Tabulka je vlivem nedohraných zápasů Pardubic trochu více zamotaná, takže k udržení desáté příčky vede jednoznačně vítězství nad Libercem a zároveň tak trochu odplata letošní největší ostudy, kdy jsme na půdě našeho sobotního soupeře prohráli 7:19,“ má jasno Štěpán Slaný, který ve čtvrtečním utkání v Pardubicích zaznamenal hattrick.

Další ze série důležitých bitev o 10. místo začíná v sobotu od 19:00 a sledovat ho tradičně můžete prostřednictvím textového či video přenosu.


On-line přenos:

CLI - LIB: 
https://online.ceskyflorbal.cz...

Video přenos: 

CLI - LIBhttps://www.tvcom.cz/Zapas/Spo...

Tabulka soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/tabulka

Partneři soutěže:

https://www.ceskyflorbal.cz/superliga-muzi/partneri

Partneři České Lípy: 

https://www.fbcceskalipa.cz/pa...

Poslední duely obou sobotních soupeřů: