Českolipští se tentokrát soupeře, s nímž pravidelně prohrávají vysokým rozdílem, nezalekli. Po vyrovnaném úvodu utkání se domácí poprvé prosadili v desáté minutě, když přesilovku po vyloučení Kněžoura dokázal zužitkovat přesnou dorážkou Buršík. Nicméně už za minutu a půl se po pěkné individuální akci prosadil Štěrba a srovnal na 1:1. Poslední slovo první části hry však řekli domácí, kteří po rychlé akci zakončené Čihákem opět strhli vedení na svou stranu.

Ve druhé třetině ale hosté svého soupeře zaskočili a odehráli svůj nejlepší part v zápase. Po faulu na Krajcigra nejprve mazácky proměnil trestné střílení Tichý a svěřenci trenérky Lenky Bartošové převzali od tohoto okamžiku herní iniciativu. Bohužel se však nedokázali prosadit k dalším brankám a na druhé straně tak udeřil krátce po ubráněném oslabení soupeř. Přesnou ranou k tyči udeřil po standardní situaci Forman. Podobná situace v opačném gardu se opakovala i na druhé straně. Česká Lípa ustála početní nevýhodu po faulu Tichého a přesná rana Karla zapadla pod břevno Kotoučkovy svatyně.

Naději na dobrý výsledek však opětovně pohřbila třetí třetina. Přitom začátek do ní Severočeši zachytili a po faulu Krbce na Kněžoura si dokonce mohli zahrát přesilovou hru. Ta ovšem nakonec rozhodla o vítězi. Tichého střela se zastavila na nejbližším z domácích hráčů, kteří okamžitě vyrazili do přečíslení a Forman svůj samostatný únik zakončil přesnou ranou pod horní tyč.

V tu chvíli se dobře fungující hra českolipského mužstva otřásla v základech a útočné snahy se v závěrečných minutách proměnily v křeč. Zatímco brankář Kotouček byl téměř bez práce, jen díky výbornému výkonu jeho protějška Dvořáka žila šance hostů na bodový zisk. Tu ale definitivně uťal nedovolený zákrok Krajcigra, který v přesilovce potrestal rychlou kličkou Šárka a bylo hotovo. Při následné power-play pak ještě dvakrát trefili opuštěnou klec Buršík a Cabejšek a stvrdili čtvrtou českolipskou superligovou porážku v řadě. Zápas výborně odřídili rozhodčí Furmánek se Šolcem.

FBŠ Bohemians - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:3 (2:1, 1:2, 4:0)
10. a 60. Buršík, 17. Čihák, 37. a 47. Forman, 59. Šárka, 60. Cabejšek - 12. Štěrba, 27. Tichý z TS, 40. Karel.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:16. Diváci: 143.