Nebyli daleko od výborného vstupu do sezony, přesto před výbornou atmosférou na zimním stadionu českolipští florbalisté padli. Ještě necelých osm minut před koncem vedli nad Tatranem Střešovice 3:1, po výborném závěru v podání Pražanů však nakonec nemají ani bod.

Domácí tým musel proti nejmladšímu týmu celé soutěže spoléhat v první třetině především na kvalitní obranu a rychlý přechod do protiútoku. V úvodní dvacetiminutovce také musel několikrát ocenit výkon brankáře Ponomareva, který zlikvidoval zajímavé příležitosti Šrámka a Kreysy. Hostitelé především dobře bránili, vepředu se však k nebezpečnému zakončení nedostali.

S příchodem do druhé třetiny se však obrázek hry změnil. Domácí byli odvážnější a navíc se poměrně brzy dostali do vedení. Matějíčkova sražená přihrávka se dostala na čepel hole Tichého, který pověsil míček přesně pod břevno. Další šanci Ekla pak dokázal zlikvidovat hostující gólman Kříž, přesto do šaten odcházeli modrobílí bojovníci naladěni ještě o něco lépe. Novotný perfektní přihrávkou zpoza branky vyzval ke skórování Dzieržu, který se z ideálního prostoru před brankou nemýlil.

Poslední část hry však svěřencům trenérky Lenky Bartošové přece jenom nevyšla. Na 3:0 sice mohl z rychlého úniku upravit Ekl, ale jinak se domácí po většinu času jen bránili. Poprvé překonal vynikajícího Ponomareva až ve 45. minutě Kreysa, který zakončil svůj rychlý průnik z pravé strany přesnou ranou k tyči.

Další šance Tatranu ale v dalších minutách gólem nekončily, a když se z rychlé protiakce trefil na druhé straně parádní střelou Novotný, vypadalo to s ambicemi České Lípy skvěle. Jenže hned za 21 vteřin potrestal laxnost na českolipském brankovišti Šindelář a hosté byli zase ve hře. Po vyrovnání pak volaly šance Havlase a Komárka, ale domácí mužstvo i tentokrát odolalo.

Vedení nakonec vydrželo až do konce 55. minuty. Kreysu za brankou neuhlídal Slaný, jeho překvapivá přihrávka našla v dobré palebné pozici mladého kapitána Tatranu Filipa Langera a ten ranou z první nedal Ponomarevovi žádnou šanci. Když pak po osmnácti vteřinách přidal v nepřehledné situaci po ztrátě míčku od Karla čtvrtý gól Havlas, dokonal Tatran během necelých tří minut velký obrat.

Českolipský tlak přišel až v závěru. V power-play měl tutovou šanci Ekl, ale místo prázdné branky trefil jen tyč. Z jeho následné rozehrávky se pak chopil míčku Havlas a přes celé hřiště ho poslal do opuštěné klece. Za hozenou hokejku při marné snaze zabránit míčku v cestě do branky navíc inkasoval Slaný pětiminutový trest. Ani v oslabení se ale Česká Lípa nevzdala a po trefě Tichého z poslední minutě ještě vykřesala naději. Závěrečný závar před Křížem ale kýžené vyrovnání nepřinesl a ze tří bodů se tak radoval Tatran. Ten zároveň vyhrál v České Lípě poprvé v superligové historii.

1. kolo florbalové Superligy:
FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Teka Střešovice 4:5 (0:0, 2:0, 2:5)
Branky a nahrávky:
25. Tichý (Matějíček), 40. Dzierža (Novotný), 53. Novotný (Tichý), 60. Tichý (Karel) – 45. Kreysa (Meliš), 53. Šindelář (Havlas), 55. Langer (Kreysa), 56. Havlas (Šindelář), 59. Havlas.
Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:0. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 560. Střely na branku: 31:42.