Domácí tým mohla mrzet především první třetina. Paradoxně i přesto, že ji jako jedinou dokázali výsledkově vyhrát. Na úvodní trefu Hašy z rychlého brejku totiž během osmnácti vteřin zareagovali slepenými góly Novotný a Dzierža. Vedení domácích ale mělo být výrazně vyšší. Jirsa trefil tyč brány vynikajícího Michajloviče, další příležitosti pak zlikvidoval právě gólman Otrokovic. V oslabení navíc mohl zvýšit Krajcigr, v rychlém brejku ale dostal od Hřebřiny přihrávku před odkrytou část brány na dlouhou hůl.

O to větší zklamání pak ale museli českolipští příznivci zkousnout ve druhé třetině, kdy domácí zcela opustili pohledné a aktivní pojetí hry a v dlouhých pasážích setrvávali na vlastní polovině v obranném bloku. Celou řadu příležitostí Panterů sice brankář Dvořák pochytal, na bleskovou ránu z dílny Petra Koláčného byl už ale krátký.

Třetí třetina už zase velmi slušnou návštěvu v českolipské sportovní hale musela bavit. Odehrávala se trochu stylem kdo s koho. Šance se střídaly na obou stranách, v té největší českolipské pak Kněžour zabrnkal jen na tyč hostující branky. Na druhé straně pak zachyboval v rozehrávce Tichý a gól Pešata byl velmi krutým trestem.

Českolipští ovšem zápas nezabalili, i když jejich snaha o vyrovnání dlouho připomínala spíše křeč a nebýt výborného Dvořáka v bráně, mohli Panteři zápas rozhodnout už dávno. Alespoň bod nakonec vystřelil Severočechům pohotový Jirsa po výborné Krajcigrově přihrávce. Škoda jen dvou nevyužitých tutových příležitostí obou jmenovaných hráčů v posledních vteřinách, které mohly zajistit domácím dokonce bodový komplet.

Prodloužení trvalo jen 65 vteřin. Zatímco domácí svou power-play nevyužili, hosté trestali nekompromisně, když se ranou na bližší tyč prosadil Hrabal. Ani na třetí pokus tak Česká Lípa v domácím prostředí celek Otrokovic nedokázala porazit.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Hu-Fa Panthers Otrokovice 3:4pp (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)
Branky:
6. Novotný, 6. Dzierža, 57. Jirsa – 4. Haša, 36. Koláčný, 48. Pešat, 62. Hrabal.
Rozhodčí: Čížek a Laštovička. Vyloučení: 0:1. Bez využití: 0:0. Diváci: 274. Střely na branku: 18:21.