Start přitom hosté nemohli snad ani mít lepší. Už po 45 vteřinách se po nabídce od Jansy trefil bekhendem Jaromír Ekl. Vysoký útočník se rozehrál k výbornému výkonu a byl s přehledem nejlepším hráčem hostů. Prosadil se totiž i v desáté místě, když zužitkoval výborné práce Krajcigra. Mezitím ale domácí srovnali po zmatku na brankovišti, který využil ke skórování rychlou dorážkou Šindelář.

I druhá odpověď Tatranu byla rychlá. Nenápadná střela Nováka zaskočila Chynu, který se pro míček musel natáhnout až do sítě. Třetí gól pak Lípa inkasovala při vlastní přesilovce, kdy její obranu nevídaným způsobem vyškolil domácí kapitán Filip Langer. Severočeši ale rychle odpověděli. Už za patnáct vteřin zakončil perfektní kombinaci Krajcigr. Do konce třetiny se ale ještě jednou trefil Šindelář a Tatran tak po dvaceti minutách vedl.

Ve druhé třetině předvedli hosté svůj nejlepší výkon. Jansa po kombinaci s Eklem zblízka vyrovnal, sám Ekl měl pak ještě dvě velmi dobré šance. Nejprve trefil krátce po vyrovnání tyč, posléze v posledních vteřinách při oslabení vyrazil jeho střelu do prázdné branky zázračným způsobem Pánek. Nutno také podotknout, že Česká Lípa v této části hry trestuhodně promarnila dvě přesilovky.

V početní převaze nakonec udeřil Tatran, ale až ve třetí třetině. Obrovskou šanci Ekla nejprve famózně zlikvidoval Kříž, na druhé straně se těsně před návratem Karla do hry prosadil Kolísko. Za osmnáct vteřin se Šindelář snadno otočil kolem Tichého a Tatran poprvé vedl o dva góly. Odpověď Mlejnka sice ještě držela Českou Lípu ve hře, vyrovnat se už ale nepovedlo.

Milimetrově přesná střela Kolíska opět vrátila Střešovicím náskok o dvě branky, a když se na začátku 56. minuty prosadil i Meliš bylo hotovo. Hosté začali riskovat a za dalších třicet vteřin dostali další dvě branky po trefách Langera a Meliše. Do prázdné branky se pak trefil ještě Tlapák, hostující přesilovku zase využil Štěrba a pečetil výsledek na konečných 11:6.

Českolipští florbalisté sice po většinu utkání předváděli lepší výkon než v pátek proti Hattricku, produktivního soupeře však nedokázali střelecky zastavit. V Praze tak od začátku svého působení v Superlize v roce 2017 stále uhráli pouze jediný bod. Už v neděli mají šanci na reparát v bitvě na palubovce Bohemians.

"Máme za sebou tři nevydařené zápasy. Tatran nás dorazil třetím z nich. Hra sice neodpovídala výsledku, ale Tatran si výhru zasloužil. My jsme dělali co jsme si mohli a připravili si šance, koncovka nás ale zlobí už delší dobu. V obraně se nám navíc hromadí individuální chyby, které soupeř krutě trestá. Věřím, že tyto černé dny překonáme a herně se zvedneme," uvedla trenérka Lenka Bartošová.

Tatran Teka Střešovice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 11:6 (4:3, 0:1, 7:2)
5., 20. a 42. Šindelář, 11. Novák, 18. a 56. Langer, 41. Jan Kolísko, 50. Jak. Kolísko, 56. a 56. Meliš, 58. Tlapák – 1. a 10. Ekl, 18. Krajcigr, 27. Jansa, 47. Mlejnek, 60. Šterba.
Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 136. Střely na branku: 36:25.