Všichni již víme, že minulý víkend měli naši Avengers roku 2010 zrozeni a odvahou překypující napilno v dalekých Pardubicích. No a jak to probíhalo?

Začalo to v pátek třináctého, což se projevilo již cestou přes Jičín, která toho dne rozhodně nepatřila k nejplynulejším. Po dlouhé a utrápené cestě jsme dorazili na místo, kde již sokolovna praskala ve všech a jela svým florbalovým životem, tedy kde neletěl míček, letěla bota ?. Jako správní sportovci jsme hned vyrazili na pařbu do centra města, přesvědčit se, že místní fastfoodové řetězce nesmaží perník. To nás všechny uklidnilo a vrátilo dobrou náladu celému špuntímu týmu, stejně tak jako soupeřům zde přítomným a honosících se různými klubovými barvami, nikoliv však slečně v počtu jedna zde obsluhující ?. Rychle tedy zahnat hlad, poztrácet gumičky od karimatek, polít si spacáky, rozsypat brambůrky.... prostě všechno, bez čeho se vrcholový vesmírný bojovník neobejde a zavřít za sebou zipy svých hibernovacích komor ?. Čekala nás totiž dvoudenní bitva a křest ohněm i pěkně ostré drápky soupeřů, poprvé v kategorii elévů.

Hned v prvním sobotním utkání hraném v pardubické hokejové aréně jsme poznali, že to nebude taková sranda a potkáme zde i mnohem silnější soupeře jako například takové Orlicko -Třeboňsko, ale ve srovnání s tím co předvedl místní A tým s Vítkovicemi odpoledne, jsme od nich vlastně nakládačku ani nedostali ?. No a jelikož po tomto debaklíčku došlo i na ty, ty, ty v šatně, na které si již letos budeme muset začít trochu zvykat, tak další zápasy jsme se hnuli alespoň po herní stránce kupředu a rozhodně jsme udrželi se všemi soupeři důstojně krok, přičemž nemít místy smůlu,... kdo ví ? ?. Myslím tedy, že prohra 4:5 s Draky Modří a remízy v hale areálu Sokolovny 3:3 se Sokolem Židenice, nebo 2:2 s Velimí tomu musejí dát za pravdu. Za sobotní výkon si tihle mladší z našich dvou českolipských týmů v kategorii elévů zaslouží pochvalu, soupeře jsme totiž hoooodně potrápili.

V neděli nás čekal přesun do SH Dašická, kde nás v dalším dějství této perníkové meziplanetární války škodíků vzájemných čekala mise v malém play off o umístění v dolní polovině tabulky, kam nás nemilosrdně matrixovaly výsledky ze soboty. V prvním souboji nás přehráli soupeři z Vysokého Mýta, což nás opět vyburcovalo a v dalším utkání to již znovu byli naši válečníci tak jak je známe. Po pořádné mele jsme prohráli s rovněž pořádnou dávkou smůly v koncovce 2:4 s Českými Budějovicemi. Nadešla tedy chvíle poprat se o čest, šance pro gólmana č.2 v našich barvách, a Gróša byl zase žolík ?. Znovu tu byla na tomto turnaji pro nás prokletá remíza 3:3. Tentokráte se však o vítězi muselo rozhodnout v nájezdech. Naši střelci byli neomylní a nakonec výše zmíněný chytač rozjásal celý tým. Dopřál mu totiž ono první sladké a vysněné vítězství v jeho nové éře.

Za výborné výkony děkujeme Máťovi, Máťovi, Máťovi ?, Dominátorovi, Dannymu B., Jirkovi R., Lexovi a Gróšovi.

Co dodat? Těžko něco vyčíst, po těsných prohrách, smůle, remízách.... . Z celého turnaje mám dobrý pocit a doufám, že kdo tuhle partu znovu pohromadě viděl, měl ho taky (teda já měl taky místy i infarkt?). Dejme Avengerům čas a vrátí se znovu na vrchol, tam kam patří !!! ?

Spadol zHolák