Ve vánoční čas, započněme koledou. Českolipští White bojovníci v tuto dobu letos poprvé zavítali do Liberce. Jak již z loňska víme, neustále tam mrholí. Vlastně si myslíme, že od minule ani nepřestalo a bohužel, stejně tak jako u nás, po sněhu tu ani památky. Kde tedy vzít letos sníh? Snad jedině, že by Kateřina znovu zde zavelela baterii sněžných děl a rozpoutala tu šampionát? Třeba by se zase nějakej ten sníh ztratil :-) ...ale ne to sem nepatří, po něm tu nezbylo opravdu nic :-)! Za to však tu mají velmi slušnou hokejovou arénu, kde předešlého večera nadělili hostům nečekanou vánoční nadílku. Již cestou jsem zaslechl pár hráčských nápadů do "středozemí" (tedy správně) orientované rudé časti malých fanoušků bratrského sportu, co že s tím? Tedy pokud je bytost jako "špunt" schopna při koukání do displeje telefonu kout i pikle. Já jsem přesvědčen, že ano! Raubíří pikli poznám totiž na dálku a někdy i z úzkostí, co z toho bude:-)! V autě tedy panovalo solidní napětí, sice rušené tichým vánočním pípáním messingerů, ale s odhodláním to v LB německým fanouškům a to po špuntovsku ze včééra vrátit :-). A podařilo se !

Dnešní českolipská bílá smršť podpořená pokřikem, že by novozelaňdan ihned haku proklel, sypala do soupeřových sítí gólů tolik, že kdyby každý se ve vločku změnil, mohlo by být po výše zmíněných problémech se sněhem, nebo spackaným i když světovým lyžováním. Jenže tenkrát byli naši válečníci bohužel na houbách a namísto sněhových radovánek, půjdeme na Vánoce houby do lesa letos sbírat. Ale dost konspiračních teorií o vlivu elévů a jejich kouzel na pravěký zimní šampionát :-)! O těch našich se už stejně pár pátků ví, že umějí hlavně florbal, nezlobí, nemlsají, v autě si čtou, rukou kreslí slušné obrázky, nohou podávají předměty si kolmo, sledují jen Večerníček, nehrbí se, v šatně na pozdrav udělají uctivé pukerle, nosí samé jedničky a když zrovna netrénují bez holí, jdou se rovnou učit! A potom je to už všechno jenom sranda a jede to samo:-)!

Sobotní výsledky v číslech?

FBC Česká Lípa White : FBC Liberec Black, 9:9

FBC Panthers Liberec Black : FBC Česká Lípa White, 3:6

FBC Panthers Liberec White : FBC Česká Lípa White, 5:9

Do Liberce hájit barvy vyrazili:

Lexa Ptáček, Domča Štěrba, Ráďa Pavlíček, Ondra Šimon, Danča Černý, Daník Adam, Therezka Pekárková, Máťa Günter, Táďa Lorenc a Kuba Ulman.

Dnes tedy v romanticky "zapršeném" Liberci zůstali naši bílí avengers neporažení. A do bojovných pohledů očí White bojovníků znovu dětské jiskřičky vítězství vrátily se toho dne po Ještědem... převelice! Po vyhraném přátelském turnaji, dobrých výkonech s akademiemi, totiž významněji bodujeme i v naší severní "super" lize, což jak také víme je super! Hm, hm, v létě jsme s nadějemi psali: "Nemusí hned pršet, jen když kape!" Mám trochu obavy, abychom na jaře stíhali vynášet vodu :-)! Ale, nebudeme předbíhat, je to kulatý a navíc to má i dírky.

Nashle v novém roce.