Na severu Čech se udál během letní přestávky podle očekávání velký třesk. Po utrápené sérii play-down proti Karlovým Varům bylo jasné, že zavedené pořádky z minulé sezony musí být rozbity. První velká změna tak přišla na postu trenéra, kde Davida Derku po třech sezonách nahradil ve funkci dosavadní kouč prvoligového Ústí nad Labem Vladimír Trčka.

Nový trenér navíc nezahálel a přinesl s sebou několik zajímavých jmen. Mezi posilami pro nový ročník se tak objevil třeba nejlepší střelec základní části minulého ročníku první ligy Tomáš Pšenička či stejnojmenný trenéův syn. Obranu pak vyztužil Filip Šedivý. Z Chomutova pak doplnil kádr velmi talentovaný Daniel Kellermann, který už v přípravě jednoznačně přesvědčil o svých kvalitách.

Jednoznačně nejzvučnější jméno ale otřáslo českolipskou sportovní halou v červnu. Po dlouhých a nakonec úspěšných jednáních zamířil do týmu velezkušený obránce Radim Křenek. Muž, který naposledy působil v pražské Spartě bude působit nejenom jako velká klubová opora nebo mentor pro mladší hráče, ale už v těchto dnech se zapojuje také do fungování realizačního týmu. V blízké budoucnosti by navíc měl být zapojen i do struktur vedení klubu.

Vedle mnoha příchodů se však České Lípě nevyhnuly ani dva citelné odchody. Na Chodov zamířil českolipský odchovanec Milan Tichý a po jedné sezoně také kanonýr Jan Peška, který vyslyšel vábení pražské Sparty. Mezi hlavní triumfy na přestupovém poli však nepochybně patří setrvání forvarda Radka Krajcigra v týmu. Krajcigr by navíc od nové sezony měl plnit roli kapitána.

Oproti předchozím sezonám se povedlo České Lípě kádr stabilizovat a omladit. Průměrný věk nyní činí pouze 25,6 let, což ale i tak činí ze severočeského klubu vůbec nejstarší superligový celek.

V průběhu základní části, která tradičně nabídne šestadvacet zápasů, pak čekají na některé hráče českolipského kádru zajímavé milníky. Pouze jedenáct utkání dělí Radima Křenka od dosažení mety 400 utkání v základní části nejvyšší soutěže. Šest duelů potom Radka Krajcigra od 250. zápasu. Na 400 kanadských bodů v základní části může teoreticky dosáhnout Štěpán Slaný, kterého od tohoto cíle dělí aktuálně 28 bodů. Pouze sedm asistencí však stejný obránce potřebuje k tomu, aby jich ve své kariéře posbíral v Superlize již 200.

Los základní části Livesport Superligy sice tentokrát po delší době není narušený mistrovstvím světa, ale i tak připravil České Lípě poměrně zajímavou sérii. Po úvodním venkovním duelu v Mladé Boleslavi se Českolipští představí doma poprvé v pátek 15. září, kdy přivítají Chodov. Pikantní souboje pak připravil los pro výběr Vladimíra Trčky v listopadu. Česká Lípa zde od 2. do 25.11. vyzve při šňůře čtyř domácích zápasů pražské celky. Postupně se tak před domácími diváky poměří s Bohemians, BLACK ANGELS, Vinohrady a Spartou. Derby s Libercem je na programu 5.12, na půdě soupeře se však Česká Lípa představí v rámci School Matche 23. září. Domácí bitva s jediným nováčkem tohoto ročníku, týmem BUTCHIS, je pak na programu ve 21. kole, tedy ve druhé polovině ledna.

Po vzoru ostatních sportů chce florbal od nového ročníku také více pracovat s videem. Nově tak nebude možné během trenérské schůzky před začátkem zápasu vetovat použití videotechniky k přezkumu sporných situací. Ba naopak validní budou dokonce nejenom "oficiální" záběry z kamer rozmístěných po hale, ale posouzen může být prakticky jakýkoliv záběr pořízený kýmkoliv z hlediště.

Systém soutěže jinak zůstává naprosto stejný. Ze čtrnácti týmů jich šest postupuje přímo do čtvrtfinále play-off, celky od 7. do 10. místa se pak poměří ve vzájemných osmifinálových bitvách na dva vítězné duely. Týmy na 11. až 14. místě pak tradičně čeká bitva o přežití v sériích play-down. Superligovým maximem České Lípy zatím zůstává desáté místo, které Českolipští vybojovali ve své klubové historii zatím celkem třikrát. 

Los soutěže přineseme v samostatném článku. 

Soupiska České Lípy pro nadcházející sezonu:

Brankáři:
 Jan Dvořák, Marek Netopilík, Daniel Jukl
Obránci: 
Lukáš Mlejnek, Antonín Stárek, Daniel Kellermann, Štěpán Slaný, Filip Šedivý, Radim Křenek
Útočníci:
Ladislav Pekárek, Václav Vavruška, Marek Dzierža, Václav Drahoš, Jakub Knespl, Vladimír Trčka, Albert Kouba, Tomáše Pšenička, Ondřej Kopič, Jakub Jirsa, Daniel Štěrba, Radek Krajcigr (C), Jiří Vlček.